Discovery posiluje nabídku zimních sportů novou smlouvou o vysílání světového biatlonu
Autor: Media:list/Discovery , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 23.11.2022
Společnost Warner Bros. Discovery upevnila svůj status domova zimních sportů – uzavřela novou víceletou smlouvu s EBU o vysílání všech závodů Mezinárodní biatlonové unie (IBU), a to počínaje touto sezónou. Smlouva se vztahuje na 44 zemí a teritorií v Evropě, včetně České republiky, a v asijsko-pacifickém regionu (s výjimkou Číny), a znamená, že diváci sledující platformy Warner Bros. Discovery – Eurosport, Eurosport App a discovery+** – uvidí KAŽDÝ závod Světového poháru v biatlonu mužů i žen s obhájci prvenství Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem a Norkou Marte Olsbuovou Røiselandovou.


Světový pohár IBU v biatlonu začíná ve finském Kontiolahti (29. listopadu – 4. prosince), Mistrovství světa v biatlonu 2023 se uskuteční v německém Oberhofu (10.–19. února).

Fanoušci si tak budou moci v sezóně 2022-23 vychutnat na 1100 hodin přímých přenosů zimních sportů z více než 190 akcí. Vysílání doplní rozsáhlé zpravodajství na digitálních platformách společnosti Warner Bros. Discovery – včetně Eurosport.com – čímž bude zajištěno kompletní pokrytí zimních sportů.

Warner Bros. Discovery Vice President, Sports Rights Acquisitions and Syndication Trojan Paillot: „Máme dlouhodobé dědictví a zkušenosti ve vysílání zimních sportů, největší okamžiky biatlonu nabízíme divákům již více než 30 let. A máme také prokazatelné výsledky v zapojování co nejširšího publika do nejlepších zimních sportovních událostí, např. dosažení rekordního počtu diváků zimních olympijských her, a zároveň celoročně vyprávíme příběhy zimních sportovních akcí a sportovců v rámci nejkomplexnější nabídky živého sportovního obsahu.”

„Jsme rádi, že jsme se s EBU dohodli na novém dlouhodobém partnerství, které zajistí, že nejlepší světové biatlonové události zůstanou na našich kanálech a platformách pro co nejširší publikum i v příštích letech”.

IBU Secretary General Max Cobb: „Jsme potěšeni, že Eurosport bude i nadále přinášet fanouškům v celé Evropě závody světového poháru a mistrovství světa v biatlonu. Sportovci podávají strhující výkony a každý závod je nepřekonatelným dramatem. Biatlon se stává skutečně povinnou televizní podívanou”

Pascal Fratellia, Commercial Director of Eurovision Sport: „Jsme potěšeni, že můžeme ve spolupráci s Warner Bros. Discovery přinést biatlonové vzrušení ještě většímu počtu diváků nejen v Evropě a doplnit tak fantastické pokrytí členů EBU.”

„Biatlon je jedním z nejúspěšnějších zimních sportů posledních let, a jsme hrdí na to, že se na tomto úspěchu jako mediální partner IBU podílíme od samého počátku.”

Společnost Warner Bros. Discovery Sports má v oblasti biatlonu dlouhodobé dědictví, neboť přenosy tohoto sportu poprvé vysílala před více než 30 lety prostřednictvím své prémiové sportovní značky Eurosport.


Klíčová data biatlonové sezóny 2022-23:

Mistrovství světa v biatlonu (muži a ženy):

10.–19. února; Oberhof, Německo


Světový pohár v biatlonu (muži a ženy):

1) 29. listopadu – 4. prosince; Kontiolahti, Finsko
2) 8.–11. prosince; Hochfilzen, Rakousko
3) 15.–18. prosince; Le Grand-Bornand, Francie
4) 5.–8. ledna; Pokljuka, Slovinsko
5) 11.–15. ledna; Ruhpolding, Německo
6) 19.–22. ledna; Antholz-Anterselva, Itálie
7) 2.–5. března; Nové Město na Moravě, Česká republika
8) 9.–12. března; Östersund, Švédsko
9) 16.–19. března; Oslo Holmenkollen, Norsko


* panevropská práva – všechny země a teritoria mimo Dánska, Finska, Norska, Švédska, Islandu, Polska, Ruska a Velké Británie

** discovery+ je dostupné v Rakousku, Německu, ItáliiMichaela Celárková, Media:list, 22. 11. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30017/discovery-posiluje-nabidku-zimnich-sportu-novou-smlouvou-o-vysilani-svetoveho-biatlonu/