BBC ze satelitu už jen ve vysokém rozlišení - do konce roku 2023
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 01.12.2022
Podle informací britských médií, v příštím roce veřejnoprávní stanice BBC ukončí šíření svých stanic ve standardním rozlišení (SD) ze satelitu. BBC však již vysílá, kromě parlamentního kanálu a BBC Alba, všechny stanice ve vysokém rozlišení (HD). Většina britských diváků je nyní už vybavena přijímacími přístroji s podporou HD.


Začátkem roku 2023 už nebude BBC One SD vysílat regionální zpravodajství v platformě Sky a Freesat. To bude realizováno v souvislosti se zahájením vysílání plně regionalizovaného programu BBC One HD ve všech oblastech. Program BBC Two SD v Severním Irsku a Walesu bude nahrazen hlavní verzí, která již obsluhuje Anglii a Skotsko.

Stanice BBC už veřejně potvrdila ukončení šíření SD a připravila informační kampaň, aby upozornila diváky na nastávající změny a jejich důsledky. Stanice BBC společně s platformou Freesat vytvoří speciální internetovou stránku, aby informovala diváky se zařízením SD o jejich možnostech. BBC také spustí tzv. plán pomoci, aby během přechodu zajistila podporu starším a zranitelnějším. V platformě Freeview a Freesat byl také spuštěn speciální informační kanál, channel 799, který informuje diváky, zda jejich zařízení je kompatibilní se změnami služeb BBC.

Kieran Clifton, ředitel BBC Director pro distribuci, potvrdil plány BBC, když řekl: “Do jara příštího roku, diváci v Anglii budou moci přijímat BBC One HD pro svůj region a nebudou muset přelaďovat, aby sledovali své lokální zpravodajství a programy. To ve spojení s aktualizací kanálů BBC, které nejsou nyní dostupné na všech přístrojích v HD, bude znamenat, že diváci od začátku příštího roku budou mít přístupnější a kvalitnější zážitek při sledování programů BBC.”

Internet: https://rxtvinfo.com/


S využitím zdrojů: Infosat.de a rxtvinfo.com, 21. 11. 2022 a 23. 11. 2022, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30031/bbc-ze-satelitu-uz-jen-ve-vysokem-rozliseni-do-konce-roku-2023/