Duel Mathieu van der Poel vs Wout van Aert na MS
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnermedia.com Přidané: 03.02.2023

Vrchol cyklokrosové sezony na Eurosportu – v nizozemském Hoogerheide se 4. a 5. února koná MS v cyklokrosu. Eurosport nabídne živě závod žen i mužů kategorie Elite.Mimořádným tahákem světového šampionátu bude opět duel Mathieu van der Poel vs Wout van Aert. Dohromady mají sedm titulů mistra světa, o jeden vpředu je nizozemský závodník. Světový pohár v cyklokrosu vyhrál Laurens Sweeck, ovšem jakmile se na start postavila zmíněná dvojice, odehrávaly se závody pod její taktovkou. Čtyřikrát se ve SP postavili proti sobě, třikrát vyhrál Mathieu van der Poel, jednou Wout van Aert. Obhájce Tom Pidcock se na startu MS neobjeví, kdo bude jezdit v duhovém dresu? Odpověď dá až bitva obou gigantů, nepředpokládá se, že by do ní někdo další dokázal promluvit.

Mezi ženami jsou favoritkami domácí Nizozemky, ve všech čtrnácti závodech světového poháru obsadily stupně vítězů. Dominovala trojice 20letých závodnic – Fem van Empelová, Puck Pieterseová a Shirin van Anrooijová. Pravděpodobně jedna z nich bude novou mistryní světa a vystřídá v duhovém dresu zkušenou Marianne Vosovou. Nebo vybojuje 35letá obhájkyně již devátý světový titul?


Přenosy z MS v Hoogerheide:

4. února - Eurosport 2, 14:45 hod., ženy, kategorie Elite

5. února - Eurosport 2, 14:45 hod., muži, kategorie Elite


Bezkonkurenční cyklistická nabídka Eurosportu v současnosti zahrnuje nejen přenosy silniční cyklistiky, ale také významných dráhových a cyklokrosových závodů během podzimních a zimních měsíců. Nejen mistrovství světa a světový pohár, také Superprestige, X²O Badkamers Trophy a Exact Cross – nejslavnější cyklokrosové série na Eurosportu nebo na platformách Eurosport.com a Eurosport App. Diváci Eurosportu mohou sledovat kompletní program cyklokrosové sezony, tj. 78 závodů mužů a žen kategorie Elite.


Pavla Brožková, PR, HBO Max EMEA, 2. 2. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30114/duel-mathieu-van-der-poel-vs-wout-van-aert-na-ms/