Show Jana Krause – 15. 2. 2023
Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 10.02.2023

Operní pěvec Štefan Margita, autorky podcastu Opravdové zločiny – Lucie Bechynková a Barbora Krčmová – a zahradní architekt Ferdinand Leffler se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. února ve 21.35 hod. na Primě.


Štefan Margita – operní pěvec. „Když vám někdo v životě dá to nejkrásnější jeden rok, tak je člověk vděčný. Ale 30 let! Na to se nedá zapomenout a já jsem za to Hance strašně vděčný. Pomáhala mi ve všem a jsem šťastný, že jsem ji poznal,“ říká manžel zpěvačky Hany Zagorové, od jejíhož odchodu koncem února uplyne šest měsíců. Čím podle něj byla tak výjimečná? „Skromností a tím, jak moc jí záleželo na textech. A lidi jí věřili. Další generace na ni nezapomene. Stejně jako já. Mám ji pořád doma v urně. A nestydím se za to. Ráno vstanu, jdu k ní, povídáme si a pořád to tak bude, i když ji budu ukládat,“ vyznává se a vzápětí dodává, že koncem roku došlo v jeho vdoveckém životě k určité změně. „Najednou jsem cítil, že mi Hanka říká, že se musím začít chovat jinak. Že musím začít žít a pracovat. Nakopla mě a já poslechl.“ Od té doby je v jednom kole – v pražském Národním divadle nazkoušel obnovené nastudování operního dramatu Její pastorkyňa a čekají ho vystoupení v Římě, New Yorku, Washingtonu a Chicagu.


Lucie Bechynková a Barbora Krčmová – autorky podcastu Opravdové zločiny. „Kamarádky jsem byly dávno předtím, než jsme spolu začaly popisovat zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů. Třeba jsme se scházely u nás doma a pořádaly filmové večery s horory a proseccem,“ popisují Lucie a Bára. Za svůj projekt získaly cenu Autorský podcast roku 2020 a 2021. Proč podle nich mají často děsivé příběhy o vraždách, znásilněních a zmizení dětí takový ohlas? „Podle nás se lidi rádi bojí. A taky je to baví proto, že se to reálně děje. Hodně nám píšou holky, že když se jim něco špatného děje, třeba se rozcházejí či rozvádějí, že když vidí, že je na tom někdo hůř, tak jim to pomůže. Že když nejste svázaní ve sklepě a nikdo vás nemučí, je to vlastně dobré.“


Ferdinand Leffler – zahradní architekt, který na České zemědělské univerzitě vystudoval obor Krajinné inženýrství, aplikovaná ekologie, a následně na Agronomické fakultě obor Okrasné zahradnictví. Co ho na zahradní architektuře baví nejvíc? „Člověk, vztahy, ekologie, symbióza člověka s přírodou. Svým klientům radím, aby sázeli stromy, využívali dešťovou vodu, aby to nepřeháněli s exotickými rostlinami, trávníky, chemií a zásahy do ekosystému,“ říká čtyřiačtyřicetiletý zakladatel ateliéru Flera, kterého známe i jako moderátora televizního pořadu a autora několika úspěšných knih. Pokud zrovna nepracuje pro jiné, věnuje se svým čtyřem dětem a vlastní zahradě.


Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. února ve 21.35 hod. na Primě. Užijte si nové díly se zajímavými hosty a všetečnými otázkami Jana Krause.


Filip Budák, Marketingový a PR konzultant, SOLOOTIONS powered by FTV Prima, 9. 2. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30127/show-jana-krause-15-2-2023/