TV JOJ je lídrom hlavného vysielacieho času, v programe má najsledovanejšie seriály na Slovensku
Autor: TV JOJ , e-mail: info@joj.sk Přidané: 15.02.2023

JOJ Group od začiatku tohto roka potvrdzuje svoje kvality, už druhý mesiac pokračuje vo vydarenej sezóne. V januárovom zhodnotení boli jej najúspešnejším stanicami TV JOJ, WAU a JOJ 24, z programov sú bezkonkurenčné seriály Iveta a Nemocnica.


Televízia JOJ bola v januári 2023 lídrom slovenského trhu v prime time v rámci univerzálneho publika, v priemernej sledovanosti za celý mesiac predbehla konkurenciu s 8,2 % ratingom a 19,0 % podielom. V čisto ženskej CS 12+ si trhové prvenstvo vyslúžila s 9,0 % sledovanosťou a 19,8 % podielom, v mužskej CS 12+ so 7,3 % ratingom a 18,1 % podielom. JOJ dominovala slovenskému trhu v hlavnom vysielacom čase aj v rámci obchodne mimoriadne atraktívnej cieľovej skupiny diváčok starších ako 35 rokov, v ktorej dosiahla priemernú mesačnú sledovanosť až 11,0 % a 19,8 % share.

Z tzv. menších staníc bola v januári trhovou jednotkou v celodennom priemere televízia WAU z portfólia JOJ Group, ktorá bola najsledovanejšou v publiku divákov starších ako 12 rokov s ratingom 0,7 % a mala takmer 4 % share.

V súboji spravodajských staníc viedla v prime time jednoznačne JOJ 24, a to v obchodnej (0,9 % share) aj v univerzálnej cieľovke (1,2 %).

V rebríčku najsledovanejších programov na trhu v januári súperili viaceré slovenské seriály a bezkonkurenčnými víťazmi a najväčšími miláčikmi slovenských divákov univerzálneho publika boli seriály televízie JOJ, ktoré v mesačných priemeroch prevalcovali konkurenciu.

Rekordný megahit Iveta bol na vrchole TOP programov vôbec, s najvyššou januárovou sledovanosťou pri svojom štarte, s konkrétne až 17,3 % a podielom vysoko nadpriemerným, až 34,4 %.

Druhým najsledovanejším seriálom prvého mesiaca bola Nemocnica. Mimoriadne obľúbený seriál na JOJke žne úspechy už štvrtú sezónu, v januári dosiahla najvyšší výkon s 21,9 % trhovým podielom a 9,7 % sledovanosťou.


Redakcia TV JOJ, 14. 2. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30132/tv-joj-je-lidrom-hlavneho-vysielacieho-casu-v-programe-ma-najsledovanejsie-serialy-na-slovensku/