Show Jana Krause – 1. 3. 2023
Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 25.02.2023

Herec Jan Vondráček, moderátorka Zuzana Belohorcová a spisovatelka Lucie Sára Závodná se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. března ve 21.35 hod. na Primě.


Jan Vondráček – herec a nový hlas pražské městské hromadné dopravy. „Pocit, že hlášky i názvy budou lidé slýchat dvacet let, ve mně vyvolal velkou zodpovědnost,“ říká herec Jan Vondráček, jehož hlas nově zaznívá v pražských tramvajích a autobusech. Vítěz ankety (hlasovalo pro něj přes 120 tisíc lidí) uspořádané Dopravním podnikem hl. m. Prahy přiznává, že nejtěžší bylo najít a udržet balanc. „Ráno v prázdné tramvaji můj hlas nemůže řvát lidem do uší. Musí celou dobu držet jednu barvu a charakteristiku. A působit jako zpěv ptáků nebo šumění moře.“ Objevit tu správnou míru i formu pro něj ale nebylo zase tak složité, jak by se mohlo zdát – pomohly mu zkušenosti z dabingu, načítání audioknih a samozřejmě z divadla. Hraje také v seriálu Zákony vlka, který můžete vidět na prima+. Více než čtvrt století je členem Divadla v Dlouhé, kde září nejenom jako herec, ale i coby muzikant. S přehledem zvládá hru na kytaru, housle, basu nebo mandolínu a často skládá hudbu k inscenacím. Spokojený je i ve svém soukromí – má dva syny, staršího Kryštofa, který z něj nedávno udělal dědečka, a pak mladšího Vojtěcha, jenž kráčí v jeho stopách.


Zuzana Belohorcová – bývalá playmate a moderátorka, dnes podnikatelka v realitách. Kočovný život jí nedělá problém. Jedenáct let žila v Americe, odkud se s krátkou pauzou, kdy pobývala v jižním Španělsku, přemístila na Kanárské ostrovy. Konkrétně na Tenerife, kde s manželem pokračuje v realitním byznysu. „Zjistili jsme, že místní realitní trh je v plenkách, na rozdíl od Miami. Tam je to trochu složitější, je tam více hladových vlků, je těžší se prosadit. Spousta našich klientů navíc na Floridě prodala nemovitosti a odešla, ať už kvůli dostupnosti, nebo bezpečí. A devadesát procent z nich přišlo na to, že Tenerife je úžasné místo, kde je bezpečno, teplo a levně,“ říká čerstvě sedmačtyřicetiletá blondýnka.


Lucie Sára Závodná – spisovatelka a pedagožka, účastnice česko-norského výzkumu hledajícího odpověď na otázku, jak lépe učit dnešní středoškoláky a vysokoškoláky. „S kolegy jsme si všimli, že nám teď v lavicích sedí úplně jiní lidé než dřív. A tak jsme si řekli, že by bylo dobré to prozkoumat,“ vysvětluje pedagožka z Fakulty managementu VŠE, která současnou generaci studentů označuje jako Generaci Z nebo také Snowflakes čili sněhové vločky. „Každá vločka, když se na ni podíváme, je jedinečná. Je svoje a křehká. A přesně takoví jsou dnešní mladí – citliví až přecitlivělí. Méně odolní vůči urážkám a plačtiví. Žijí s telefonem v ruce a informace čerpají především z online prostředí, videí a podcastů. Knihy otevírají jen neradi.“ Jak by k nim tedy učitelé měli přistupovat? „Na místě je pedagogika laskavosti, kdy učitel vyjde vstříc sněhové vločce, která řeší nějaký svůj problém a nestihne odevzdat seminárku. Nemůžeme být jen přísní, ale je potřeba občas být i člověk.“


Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. března ve 21.35 hod. na Primě. Užijte si nové díly se zajímavými hosty a všetečnými otázkami Jana Krause.


Filip Budák, Marketingový a PR konzultant, SOLOOTIONS powered by FTV Prima, 24. 12. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30149/show-jana-krause-1-3-2023/