Od pátku do neděle: Gran Sasso d’Italia a Internazionali d’Italia
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@hbo.cz Přidané: 12.05.2023
Světová cyklistika a tenis budou k vidění na Eurosportu. Na Eurosportu 1 zažije Giro d’Italia v pátek první horský dojezd, na Eurosportu 2 nás čeká vysílání posledního turnaje Masters před Roland-Garros – Internazionali d’Italia.


Světová cyklistika – Giro d’Italia

Eurosportu se říká „Home of Cycling“, což dokazuje svým rozsáhlým cyklistickým vysíláním. V pátek dorazí karavana Gira d’Italia na Campo Imperatore do nadmořské výšky 2 123 metrů pod masív Gran Sasso d’Italia, jehož součástí je téměř třítisícový nejvyšší vrchol Apenin. A mohla by to být epická etapa, v níž mnozí ztratí své šance v celkové klasifikaci. Předpověď počasí napovídá, že může dokonce sněžit a teploty klesat až k bodu mrazu.

Závěrečné stoupání na Gran Sasso d’Italia je dlouhé přes 26 kilometrů, nejprudší jsou poslední čtyři kilometry s průměrem přes 8 % a maximem 13 %. V pelotonu jede i nejlepší český vrchař Jan Hirt (loni na Giru d’Italia udělal radost českým fanouškům – vyhrál horskou etapu a celkově obsadil šestou příčku), který má být letos i na Gran Sassu d’Italia pravou rukou lídra stáje Soudal-Quick Step Remca Evenepoela.

Giro d’Italia bude na Eurosportu až do neděle 28. května, Eurosport 1 nabízí všechny etapy ŽIVĚ od startu až do cíle. Giro d’Italia tradičně komentuje Štěpán Straka, v jednotlivých etapách se s ním střídají další cyklističtí komentátoři Eurosportu Martin Hačecký, Petr Nejedlý a Josef Kratina.


Světový tenis – Internazionali d’Italia

Od pátku do neděle pokračuje vysílání turnaje Internazionali d’Italia, který završuje trojici antukových turnajů Masters po Monte-Carlo Masters a Madrid Open. Hraje se od 10. do 21. května ve sportovním komplexu Foro Italico.

Turnaj má špičkové obsazení, nasazenou jedničkou je Novak Djoković, dvojkou Carlos Alcaraz. Z nejlepší desítky světového žebříčku chybí pouze Rafael Nadal. Startují i česká jednička Jiří Lehečka (nasazený jako 32) a slovenská jednička Alex Molčan.

Eurosport 2 vysílá z Říma již od 10. května až 10 hodin živého tenisu denně, obvykle od 11:00 hod. Finále je v programu 21. května od 16:00 hod. Všechny zápasy turnaje ATP Internazionali d’Italia je možné sledovat na digitálních platformách Eurosport.com a Eurosport App.


Roland-Garros je za dveřmi, startuje již 28. května. A připravujeme novinku… Redakce Eurosportu zajistí během největšího antukového turnaje světa český komentář všech zápasů dvouher českých a slovenských tenistů.


Pavla Brožková, PR, HBO Max EMEA, 12. 5. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30269/od-patku-do-nedele-gran-sasso-d-italia-a-internazionali-d-italia/