Čas odvekého súboja medzi temnotou a svetlom sa priblížil. Prvá pôvodná fantasy miniséria s názvom Vedma prichádza už v júni
Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 24.05.2023
Po úspešných štartoch minisérií Prípad Roubal, Iveta, Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja a ďalších, prichádza pod značkou Voyo Originál nový 5-dielny pôvodný seriál žánru fantasy s názvom Vedma. Voyo touto novinkou rozširuje skupinu exkluzívneho obsahu, ktorý môžu diváci nájsť jedine v ponuke streamovacej služby. Novinka pod značkou Voyo Originál odštartuje exkluzívne v rámci ponuky streamovacej služby Voyo už v piatok 16. júna 2023.


Za česko-slovenskou fantasy minisériou Vedma stoja úspešní slovenskí tvorcovia – producentka a scenáristka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Predplatiteľom v nej odhalia fungovanie paralelnej reality, v ktorej medzi sebou súperia bytosti temnoty a svetla. „Diváci a diváčky sa môžu tešiť na vôbec prvú minisériu žánru fantasy, ktorá vzniká v Česku a na Slovensku. Prinesie výnimočné lokácie prepojené s mýtickými legendami, a tiež známe slovenské a české herecké osobnosti,“ dodala Silvia Majeská, programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova. „Žáner fantasy v našich končinách nie je až taký častý, pretože je produkčne náročný a vyžaduje si vysoké náklady,“ zhodnotila Adriana Kronerová, producentka a scenáristka minisérie Vedma.

Príbeh série je dejovo zasadený do súčasnosti, no zároveň siaha až do obdobia rudolfínskej Prahy šestnásteho storočia. Filip, podobne ako mnoho ďalších alchymistov tej doby, experimentuje s elixírom večného života. Na rozdiel od ostatných sa mu – aj vďaka mýtickému Golemovi – podarí stať sa v podstate nesmrteľným. So svojimi potomkami Luciou a Tomom tak môžu preplávať stáročiami, živení iba zlom a negatívnou energiou. Aby sa zbavili stáročného prekliatia tejto závislosti, túžia po prechode do dimenzií, kde už nikdy nebudú potrebovať fyzické telo. Jediné, čo na to potrebujú, je dostať sa k prechodovému portálu. Ten je ale strážený Vedmou. Nastáva tak odveký súboj dobra so zlom, svetla s temnotou.

V mysterióznej sérii sa predstavia aj známe slovenské herečky Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, ktorá netradične stvárni zápornú postavu, či Vica Kerekes. Diváci sa môžu tešiť aj na herecké legendy ako Dagmar Havlová Veškrnová alebo Jaroslav Dušek a najvýraznejšie talenty mladej českej hereckej generácie. Reprezentujú ju Josef Trojan a Annet Charitonová (známa ako Annet X), pre ktorú ide o jej herecký debut.
Nový Voyo Originál Vedma štartuje od piatka 16. júna exkluzívne na Voyo.


Prvé teasre na minisériu Vedma:

• https://youtu.be/p1SuMur6aig
• https://youtu.be/vH49bLqZ_RI


Vedma

námet a scenár: Adriana Kronerová
réžia: Jakub Kroner
producentka: Adriana Kronerová
kreatívny producent Voyo: Michal Reitler
výkonná producentka: Tatiana Lutherová
výkonná producentka Voyo: Veronika Finková
vedúci produkcie: Marián Németh
kamera: Veronika Donutková
kostýmová výtvarníčka: Sandra Žigová
umelecká maskérka: Adriana Bartošová
strih: Michal Kondrla
hudba: Juraj „Jureš“ Líška, Fallgrapp
hrajú: Antónia Lišková, Annet Charitonová, Josef Trojan, Dagmar Havlová Veškrnová, Jaroslav Dušek, Gabriela Marcinková, Ivan Franěk, Ervin Nagy, Denis Šafařík a ďalší


Voyo je streamovacia služba, ktorú na Slovensku prevádzkuje skupina Markíza. Koncom roka 2020 prešla kompletným vizuálnym aj obsahovým reštartom. Odvtedy zaznamenáva výrazný nárast počtu predplatiteľov, vo februári 2023 ich na Slovensku a v Česku bolo dokopy už viac než 500 000. Voyo zároveň patrí ku kľúčovým projektom digitálnej transformácie mediálnej skupiny CME na všetkých trhoch, kde pôsobí. Okrem obľúbených televíznych programov v predstihu ponúka používateľom prístup ku knižnici plnej filmov a seriálov z lokálnej i zahraničnej produkcie, populárnym športovým prenosom, či ďalšiemu prémiovému obsahu. Neustále prináša nové vylepšenia a funkcionality, pričom každý rok plánuje rozvíjať aj tvorbu exkluzívnych titulov.


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 23. 5. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30282/cas-odvekeho-suboja-medzi-temnotou-a-svetlom-sa-priblizil-prva-p-vodna-fantasy-miniseria-s-nazvom-vedma-prichadza-uz-v-juni/