Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 21.05.2024 - 09:21:00   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prožijte americké volby na RFI

  Autor: Š.Červenková/redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 02.11.2008


U příležitosti amerických voleb spouští RFI jedinečný projekt, při kterém mimořádně mobilizuje všechny své francouzské, anglické, španělské i mandarínské redaktory. Od 27. října nabízí RFI svým posluchačům každodenní rendez-vous, velké reportáže od 10 zvláštních zpravodajů ze Spojených států a vstupy svých 300 reportérů z celého světa.


Na volební noc se chystá zapojit velké množství techniky i lidí a zřídit studia v New Yorku a Paříži: 10 hodin živého a nepřetržitého vysílání, 25 zvláštních zpravodajů. Na odpoledne a večer den po volbách se redakce připravuje prostřednictvím dvou velkých rendez-vous analyzovat a komentovat novou politickou mapu Ameriky.


Od 27. října do 4. listopadu (v 9:40, 19:40 a 00:40) série dvacetiminutových Velkých reportáží:

Pondělí 03/11 : « Američané tváří v tvář krizi ».

Úterý 04/11 : « Dělníci, Latinoameričané, ženy : tři skupiny klíčových voličů ».

Na neděli 2. listopadu redaktoři připravují pořad Nedělní ekonomie na téma « Energetická otázka v kampani » (vysílá se v 1:40, 10:10, 19:10 a 4:40).

Každý den počínaje 27. říjnem dvouapůlminutové reportáže (v 5:20, 7:16, 14:22 a 18:19) a tříminutové speciální reportáže (v 06:24, 13:41 a 20:24) věnované posledním momentům boje o Bílý dům.


Americká noc na RFI: 4. – 5. listopadu

Na volební noc RFI připravuje na své francouzské frekvenci desetihodinové živé vysílání plné speciálních pořadů připravovaných ve studiích v Paříži a New Yorku, ale také exkluzivní vydání pořadů anglické, španělské a čínské redakce.

Od 23 do 9 hodin budou zvláštní zpravodajové RFI zprostředkovávat svědectví nejrůznějších osobností z oblasti politiky, ekonomiky a kultury, které během tohoto rozhodujícího roku hrály ve volební kampani nějakou roli.

RFI nabídne svým posluchačům analýzy a komentáře výsledků, přímé vstupy svých zvláštních zpravodajů rozmístěných ve strategických městech USA, reakce a rozhovory vedené zpravodaji z celého světa. RFI poskytne svým posluchačům rovněž příležitost lépe pochopit mezinárodní dopad voleb a dozvědět se, jak na tuto událost reaguje zbytek planety.

V Paříži se RFI (ve spolupráci s FRANCE 24 a TV5Monde) usídlí na Trocadéru, kde Republikáni a Demokraté v zahraničí uspořádali nejdůležitější shromáždění mimo území USA. Od 23 hodin večer do 6 hodin ráno, budou volební noc moderovat Claude Cyrille a Nathalie Amar, podporováni reportéry přímo na místě. Jejich hosty budou nejrůznější osobnosti a experti a oba moderátoři nám budou zprostředkovávat jejich bezprostřední reakce. O hudbu se bude starat Joe Farmer, odborník na afroamerickou hudbu, který bude hostit americké a francouzské umělce.

V New Yorku zřídí RFI ve spolupráci s New York University speciální pracoviště. Ve dvou studiích, francouzském a anglickém, s moderátorkami Annou Corpet, zástupkyní šéfredaktora mezinárodní redakce, a Barbarou Giudice (doprovázenou Sarah Elzas), šéfredaktorkou anglické redakce, budou od 4 do 8 hodin vystupovat nejrůznější osobnosti.

Od 6 do 9 hodin ráno naváže na volební noc Arnaud Pontus, který bude ze studia RFI v Paříži pokračovat ve vysílání spolu se svými hosty a novináři.


Volební noc bude možno živě sledovat také na www.rfi.fr.

Podcast « Cíl Bílý dům » : každé úterý až do 4. listopadu spouští RFI mezinárodně podporovaný podcast, který uživatelům internetu nabídne výběr reportáží a analýz. 15 minut zvukového záznamu všech informací týkajících se americké kampaně, okolností duelu Obama-McCain, nejčerstvějších zpráv a posledních novinek...

Podcast připravuje Sylvain Biville a Stefanie Schüler, ve spolupráci s Rue 89.


O RFI:

Radio France Internationale je první frankofonní rozhlasová stanice, která vysílá nepřetržité zpravodajství z celého světa. RFI vysílá 24 hodin denně a na celém světě v pásmu FM, v pásmu krátkých i středních vln, prostřednictvím kabelu, satelitu a přes portál www.rfi.fr. Na RFI se mluví každodenně 20 jazyky.

Stále « aktuální » formát : zprávy každých 30 minut a zpravodajské pořady, které informují své posluchače o všech událostech z celého světa. Zpravodajství, na jehož přípravě se podílí 400 novinářů v Paříži a 300 zpravodajů z celého světa, se neustále aktualizuje a nabízí tak vrstevnatý pohled na dané události.


RFI: Anthony Ravera

pro satCentrum: Štěpánka Červenková, 1. 11. 2008  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.11.2008 • SLAVIA PRAHA vs. ASTON VILLA na stanici NOVA Sport
03.11.2008 • Listopadová fotbalová nabídka na Nova sport [ 1 ]
02.11.2008 • FRANCE 24: 12 hodin živého vysílání nonstop podle amerického času
02.11.2008 • Americké volby na TV5MONDE: mimořádná mobilizace a neobyčejné vysílání
02.11.2008 • TV5 Monde, France 24, RFI a Monte Carlo Doualiya budou společně živě přenášet americkou volební noc
31.10.2008 • NBA od 2. 11. 2008 na stanici NOVA Sport [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist