O víkendu vrcholí Tour de France Femmes a dva tenisové turnaje
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnermedia.com Přidané: 28.07.2023

Tour de France Femmes – rozhodne Col du Tourmalet? Druhý ročník ženské Tour de France míří o víkendu do finále. Sobotní královská etapa stoupá do Col du Tourmalet v nadmořské výšce 2110 metrů.


Když byl oznámen zrod Tour de France Femmes, vyvolalo to v ženském pelotonu vlnu nadšení. Cyklistky vždy snily o tom, že jednou pojedou Tour de France. A v neděli budeme znát vítězku druhého ročníku.

Letošní itinerář TdFF končí dvojicí náročných etap v Pyrenejích. Sedmá stoupá nejprve do průsmyku Aspin, cíl je v proslulém Col du Tourmalet v nadmořské výšce 2 110 metrů. A na závěr je v osmé přichystána 22 km dlouhá časovka v Pau.

Eurosport toho pro zviditelnění ženského pelotonu dělá v posledních letech opravdu hodně a z TdFF připravuje z každé etapy nejméně tříhodinový živý přenos.


Víkendové vysílání Tour de France Femmes:

sobota 29. července

Eurosport 1 - 17:00 Lannemezan – Col du Tourmalet, 89,8 km


neděle 30. července

Eurosport 1 - 15:00 Pau – Pau, individuální časovka, 22,6 kmPotvrdí Jiří Lehečka v Umagu roli nasazené jedničky? O víkendu se hrají závěrečná kola dvou tenisových turnajů – ATP 500 Hamburg European Open a ATP 250 Croatia Open Umag.

V Hamburku je nasazenou jedničkou Casper Ruud, dvojkou Andrej Rubljov. V Chorvatsku je nasazenou jedničkou Jiří Lehečka, dvojkou Lorenzo Sonego.


Víkendové tenisové vysílání Eurosportu:

sobota 29. července

Eurosport 2 - 16:15 semifinále Hamburg European Open


neděle 30. července

Eurosport 2 - 15:00 finále Hamburg European Open

Eurosport E2 - 20:00 finále Croatia Open Umag


Pavla Brožková, PR, HBO Max EMEA, 27. 7. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30376/o-vikendu-vrcholi-tour-de-france-femmes-a-dva-tenisove-turnaje/