Seriálový hit Dunaj, k vašim službám sa vracia už 22. augusta, dej zamotajú aj nové postavy
Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 11.08.2023


Dramatický príbeh prvého obchodného domu naberá na obrátkach, diváčky a diváci budú so svojimi obľúbenými postavami prežívať nielen romantiku, ale aj veľmi ťažké časy.


Obľúbený dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa vracia na obrazovky televízie Markíza s novými epizódami. Premiérová 3. séria odštartuje už 22. augusta 2023, diváčky a diváci si ju budú môcť vychutnávať opäť každý utorok a štvrtok o 20:30 hod., alebo v exkluzívnom 24-hodinovom predstihu na Voyo.

„Veľmi nás teší, že si diváčky a diváci obľúbili seriál Dunaj, k vašim službám, pripravili sme si pre nich hneď niekoľko noviniek. Do deja vstúpia nové postavy, ktoré významne zamiešajú kartami, tešiť sa môžu na nové zaujímavé priestory, vizuálne atraktívne exteriéry a v neposlednom rade prekvapivé zápletky a zvraty. Hviezdnu hereckú zostavu doplnia napríklad obľúbená Janka Kovalčíková alebo charizmatický český herec Jan Révai,“ prezradila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Od vyhlásenia Slovenského štátu sa mnoho vecí zmenilo a ľudia si musia zvykať na nové pravidlá. Na pozadí týchto historických okolností sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv - majiteľov a zamestnancov obchodného domu Dunaj. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické i romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí.

Nacistické Nemecko obsadilo Paríž. Walter Klaus (Ján Koleník), ktorý sa má čoskoro stať otcom, očakáva, že ho do francúzskej metropoly preložia. Keď Dunaj vyplaví telo mŕtvej tehotnej ženy, Klára (Kristína Svarinská) s Alenou (Lesana Krausková) sa obávajú, že ide o nezvestnú Evu (Petra Dubayová). Peter Kučera (Marek Rozkoš), ktorý sa vrátil zo svadobnej cesty, neprestáva myslieť na Kláru, tá však ich vzťahu nastavuje jasné hranice. Alena sa snaží zachrániť Jakubových (Matúš Kvietik) súrodencov, kým on zažíva krušné chvíle vo väzení. Morálna zásadovosť dostáva Rudolfa (Emil Horváth) do zložitej situácie. Tentokrát je však v hre nielen jeho spoločenské postavenie, ale aj sloboda. Urban (Martin Mňahončák) urobí v snahe ochrániť svoju Annu (Petra Polnišová) prekvapivý krok...

„Je to moja najobľúbenejšia séria, už sa so všetkými postavami dobre poznáme, vieme, čoho sú a nie sú schopné, takže sa nám ich životy a postoje k tomu, čo sa im deje, píšu jednoduchšie. A že sa im toho deje naozaj veľa, to ani netreba špeciálne zdôrazňovať, keďže sme v roku 1940,“ zhodnotila Evita Twardzik, vedúca vývoja hranej tvorby skupiny Markíza a členka tímu scenáristov a storylinistov Dunaja.

Obľúbená herečka Jana Kovalčíková v nových častiach seriálu stvárni postavu Leny, mladšej Helginej (Jana Majeská) sestry. Je odvážna, priama, ale rezignovaná a so zvláštnym smútkom v očiach. Prichádza do Bratislavy s desivým tajomstvom, ktoré odzrkadľuje dobu, rodinu, z ktorej pochádza a ktoré bude ovplyvňovať celý jej ďalší život, aj konanie.

Do deja Dunaja vstúpi aj Martin v podaní charizmatického českého herca Jana Révaia. Tichý, priamy a čestný muž, Jakubov otec, ktorý sa vracia z Ameriky. Bez peňazí a s veľkou jazvou na bruchu. Odhodlaný starať sa o svoje deti po smrti manželky, trpezlivý voči hnevu, ktorý neskrýva Jakub. Prečo sa celé mesiace neozýval? Čo sa stalo, že sa vrátil tak náhle?

Výroba tohto programu prebieha v súlade s postupmi udržateľnej produkcie, teda s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Dunaj k vašim službám III. štartuje už v utorok 22. augusta 2023 o 20:30 hod. na TV Markíza.


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30397/serialovy-hit-dunaj-k-vasim-sluzbam-sa-vracia-uz-22-augusta-dej-zamotaju-aj-nove-postavy/