Ronaldo, Benzema a další - Saudi Pro League míří na Sport1 a Sport2
Autor: AMC/KNKTR , e-mail: info@knktr.cz Přidané: 14.08.2023
Společnost AMC Networks International podepsala víceletý kontrakt na vysílací práva nejrychleji rostoucí fotbalové ligy na světě, Saudi Pro League. Saúdskou ligu budou moci diváci Sport1 a Sport2 sledovat naplno již od pondělí 14. srpna, kdy stanice Sport1 odvysílá hned dva špičkové zápasy.


Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N'Golo Kanté, Roberto Firmino, Sadio Mané, Riyad Mahrez, Malcom, Kalidou Koulibaly, Steven Gerrard. To jsou jen některé ze superhvězd, které se rozhodly zamířit do Saúdské Arábie, aby si zahrály nebo se staly hlavními trenéry v dynamické Saudi Pro League. Ligové týmy zatím v tomto přestupovém období utratily za hráče více než 500 milionů eur, což ze Saudi Pro League dělá nejrychleji rostoucí fotbalovou ligu na světě.

Díky stanicím Sport1 a Sport2 budou moci fotbaloví fanoušci v České republice a na Slovensku sledovat tři zápasy z každého kola soutěže. Již v pondělí 14. srpna od 17:00 Sport1 odvysílá souboj Al Raedu s Al Ittihadem, v jehož barvách se představí slavný Karim Benzema. Od 20:00 se pak diváci mohou těšit na utkání Al Ettifaq, k jehož kormidlu se postaví ikonický Steven Gerrard, s Al Nassrem Cristiana Ronalda.

„Saudi Pro League není jen o Ronaldovi, je to soutěž, která je už nyní sportovně velmi zajímavá a díky téměř neomezeným finančním možnostem je její ambice zamířit v horizontu několika let mezi světovou fotbalovou elitu naprosto reálná“, říká šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka.

Prostor dostanou i mistrovský Al Ittihad, superbohaté Al-Hilal, Al-Nassr či Al-Ahli, který letos v létě postoupil do první ligy a nákupem hvězd, jako jsou Mahrez, Firmino, Allan Saint-Maximin, Édouard Mendy, Franck Kessié nebo Roger Ibanez, se katapultoval mezi nejcennější týmy světa.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com


Veronika Ježková, Account Manager, KNKTR, 14. 8. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30400/ronaldo-benzema-a-dalsi-saudi-pro-league-miri-na-sport1-a-sport2/