Vuelta a España: Dotáhne Jan Hirt Remca Evenepoela za dalším triumfem?
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnermedia.com Přidané: 25.08.2023
78. ročník španělské Vuelty odstartuje 26. srpna týmovou časovkou a diváci Eurosportu uvidí živé přenosy všech 21 etap. Stáj Jumbo-Visma chce vyhrát i třetí letošní grandtour a podle toho vypadá její sestava. Na start se postaví dvojnásobný vítěz Tour de France Jonas Vingegaard, kterého podpoří (nebo naopak?) trojnásobný vítěz Vuelty Primož Roglič, navíc mají výjimečného domestika do hor Seppa Kusse.


Co na to obhájce Remco Evenepoel? Letos vedl Giro d’Italia, ale odstoupil ze zdravotních důvodů. V týmu Soudal – Quick Step bude jeho oporou i Jan Hirt, vynikající český vrchař pojede již svou dvanáctou grandtour. Druhým českým jezdcem na startu bude Michal Schlegel v barvách týmu Caja Rural – Seguros RGA.

V pelotonu se představí řada velkých cyklistických jmen, startovní listina je našlapaná – Ge-raint Thomas, který na Giru d´Italia ztratil prvenství až v časovce předposlední den, loni již potřetí druhý Enric Mas a třetí 20letý Juan Ayuso, dále João Almeida, Aleksandr Vlasov, Romain Bardet, Egan Bernal, Filippo Ganna, Damiano Caruso.

Rozhodovat se bude především v horách. A hor si cyklisté užijí dostatečně… Již ve 3. etapě čeká cyklisty stoupání do nadmořské výšky téměř 2 000 metrů, nejvyšším bodem závodu je francouzský Col du Tourmalet v nadmořské výšce 2 115 metrů, nechybí proslulé stoupání Altu de l’Angliru. Celkem sedm etap je označeno jako vysloveně horských a dalších šest kopcovi-tých, navíc dvě z rovinatých etap mají závěr do kopce.

Vuelta má tradičně 21 etap, celkem 3 153,8 kilometrů, začíná týmovou časovkou v Barceloně, končí 17. září v Madridu. Pojede se především v severní a východní části Španělska.


Horské etapy:

3. Súria – Arinsal. Andorra (závěrečné stoupání 8,3 km, průměr 7,7 %)
6. La Vall d’Uixó – Pico del Buitre (závěrečné stoupání 10,9 km, průměr 8 %)
8. Dénia – Xorret de Catí (závěrečné stoupání 3,9 km, průměr 11,4 %)
13. Formigal – Col du Tourmalet (závěrečné stoupání 18,9 km, průměr 7,4 %)
14. Sauveterre-de-Béarn – Larra-Belagua (závěrečné stoupání 9,5 km, průměr 6,3 %)
17. Ribadesella/Ribeseya – Altu de l’Angliru (závěrečné stoupání 12,4 km, průměr 9,8 %)
18. Pola de Allande – La Cruz de Linares (závěrečné stoupání 8,3 km, průměr 8,6 %)


Etapy Vuelty a España bude komentovat – podobně jako v minulých letech – Štěpán Straka, v některých přenosech se vystřídají i Martin Hačecký a Petr Nejedlý. Začínáme v sobotu 26. srpna v 18:30 hod. na Eurosportu 1.


Pavla Brožková, PR, HBO Max EMEA, 24. 8. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30414/vuelta-a-espa-241-a-dotahne-jan-hirt-remca-evenepoela-za-dalsim-triumfem/