Rozjíždí se Evropská a Konferenční liga i s českými a slovenskými kluby. Nejbohatší zápasové pokrytí nabídnou stanice Sport1 a Sport2
Autor: AMC/KNKTR , e-mail: info@knktr.cz Přidané: 04.09.2023
Mezinárodní klubové soutěže pod hlavičkou UEFA se každoročně těší ohromné fanouškovské přízni. I v nové sezóně budou Evropská a konferenční liga nabízet nespočet památných fotbalových momentů, o které se tentokrát bude starat mimo jiné pět „československých“ klubů. V základní skupině Evropské ligy budou reprezentovat pražské kluby Sparta a Slavia, v Konferenční lize se o postup budou rvát Viktoria Plzeň, Slovan Bratislava a Spartak Trnava. Sport1 a Sport2 budou v každém kole nabízet dva zápasy českých klubů a jeden zápas slovenského klubu.


A šance na to, že české a slovenské kluby postoupí do vyřazovací fáze, rozhodně není nízká. Úřadující český mistr, Sparta Praha, si zahraje ve skupině se španělským favoritem Realem Betis, skotskými Rangers a kyperským Arisem Limassol. Právě skotský klub by měl být hlavním soupeřem v boji o druhé postupovém místo a Sparta v roce 2021 ukázala, že tým z Ibroxu dokáže porazit.

Slavii los přisoudil do skupiny vítěze úvodního rončíku Konferenční ligy a finalistu Evropské ligy z minulé sezóny, AS Řím, k tomu neoblíbenou vzpomínku v podobě Šeriffu Tiraspol a švýcarský klub Servette Ženeva. Tým Josého Mourinha je jednoznačným favoritem skupiny, každopádně Slavia má solidní šanci nechat za sebou Sheriff i Servette.

Los Konferenční ligy nebyl úplně milosrdný k Viktorii Plzeň, která bude na podzim pravidelně cestovat do neoblíbených a nepříjemně vzdálených destinací. V nevyzpytatelné skupině má nedávného soupeře Sparty, Dinamo Záhřeb, kazašskou Astanu a kosovský klub FC Ballkani, s nímž má své zkušenosti pro změnu Slavia.

Spartak Trnava si zahraje proti tureckému gigantovi Fenerbahce, nejlepšímu bulharskému klubu Ludogorci Razgrad a dánskému tvůrci talentů, Nordsjaellandu. Slovan Bratislava se může těšit na bitvy s francouzským Lille, slovinským mistrem Olimpijí Lublaň a šampionem z Islandu, KÍ Klaksvíkem.

Televizní stanice Sport1 a Sport2 budou tradičně nabízet bohatý program přímých přenosů z obou soutěží. V každém kole dva zápasy českých klubů a jeden duel slovenského klubu, taktéž v přímém přenosu. Konferenční liga začíná 20. 9. 2023, Evropská liga o den později, 21. 9. 2023. Sport1 a Sport2 budou po podzimní části naíbzet pravidelně přenosy i z vyřazovací fáze obou soutěží.


O AMC NetworksInternational - Central and NorthernEurope

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se zaměřují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný na celé řadě platforem, včetně HD služeb, a nabízí verze pro mobilní telefony. AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také tak populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com


Veronika Ježková, Account Manager, KNKTR, 4. 9. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30430/rozjizdi-se-evropska-a-konferencni-liga-i-s-ceskymi-a-slovenskymi-kluby-nejbohatsi-zapasove-pokryti-nabidnou-stanice-sport1-a-sport2/