Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.07.2024 - 10:37:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

25 korun pro ČT: Vláda plánuje navýšit televizní poplatek a rozšířit okruh jeho plátců

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 06.09.2023Dlouhodobě neudržitelná finanční situace České televize směřuje k vyřešení. Vláda představila novelu zákona, která zvyšuje televizní poplatek o 25 korun, ze 135 na 160 korun za domácnost měsíčně. Zároveň rozšiřuje i okruh jeho plátců.


„Návrh vlády jednoznačně vítáme a věříme, že najde podporu v legislativním procesu. Je výsledkem naší dlouhodobé komunikace s politiky a veřejností a dlouholetého předkládání argumentů o neudržitelnosti veřejné služby při nevyřešení jejího financování,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a doplňuje: „Na konci září opouštím po dvanácti letech post ředitele ČT. Mrzí mě to, televize byla mojí srdeční záležitostí. Ale jsem pyšný, že ji předávám v nejlepší kondici, v jaké kdy byla. A navíc s bonusem, kterým je právě vyřešené financování, o což jsem se léta snažil. Věřím, že se díky tomu podaří nejen zachovat stávající šíři veřejné služby, ale i narovnat platový dluh, který má ČT vůči svým zaměstnancům i tvůrcům.“

Česká televize je posledních pět let opakovaně nejsledovanější televizní skupinou a spolu s Českým rozhlasem se zároveň těší nejvyšší důvěře. Televizní a rozhlasové poplatky jsou hlavním zdrojem jejího financování. Televizní poplatek však nebyl navýšen již patnáct let. Za tu dobu se jeho hodnota v důsledku inflace výrazně snížila, reálný odhad nyní činí 72 korun. Novela zákona představená ministrem kultury Martinem Baxou předpokládá zvýšení příjmů z poplatků o necelých 30 % oproti stávajícímu stavu. Do rozpočtu České televize by tak mělo ročně přibýt 1,4 miliardy korun.

Do placení poplatků se nově zapojí i domácnosti, které doposud neplatily, přestože veřejnoprávní média sledují a jejich služeb využívají. Poplatky tak budou odvádět všechny domácnosti, které mají elektronická zařízení, jež příjem televizního vysílání umožňují. Zároveň se mění způsob plateb právnických osob – nově by firmy platily dle počtu zaměstnanců, přičemž firmy do 5 zaměstnanců a živnostníci budou od platby osvobozeni.

Nová výše poplatku je stanovena na 160 korun měsíčně, tedy zhruba 5 korun denně za domácnost. Za to Česká televize nabízí svým divákům program na dvou plnoformátových a čtyřech tematických stanicích, služby iVysílání, doplňující webové platformy typu ČT edu či Déčka i nejbohatší archiv v České republice.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 5. 9. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.09.2023 • Tisková zpráva z 14. zasedání RRTV, konaného dne 5. 9. 2023
07.09.2023 • Programovou ředitelkou skupiny Prima se stává Alex Ruzek
31.08.2023 • Rádio Regina Západ pozýva svojich poslucháčov Deň otvorených dverí v priestoroch Slovenského rozhlasu
25.08.2023 • Tisková zpráva z 13. zasedání RRTV, konaného dne 22. 8. 2023
15.08.2023 • Zájem o sledování placené televize roste
02.08.2023 • RTVS bude po tretí raz pomáhať prostredníctvom charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist