V Bratislave sa bude konať jedinečný koncert Demovnica
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 09.09.2023
Demovnica Rádia_FM dáva už viac ako desať rokov priestor slovenskej hudbe bez vydavateľa. Pri tejto príležitosti organizuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) v spolupráci s Rádiom_FM koncert, na ktorom vystúpia kapely, ktoré sa objavili v Demovnici.


V nedeľu 10. septembra si v Rádiu_FM o 18.00 h budú môcť poslucháči vypočuť špeciálnu Demovnicu, ktorá bude zároveň prípravou sa na koncert Demovnice. Ten sa uskutoční v pondelok 11. septembra 2023 od 17.00 h na Námestí Slobody v Bratislave a uvádzať ho bude Martin Staňo, ktorý pripravuje Demovnicu v Rádiu_FM.


LINE UP:

17:00 The Nosebleeds
17:35 IAmNøt
18:15 Tusté Baletky
18:55 Lara Abou Hamdan & Bobsan
19:55 The Curly Simon ft. Tamara Kramar
20:40 Meowlau X Val (špeciálne hostky)
21:30 Lixx (špeciálny hosť)


„Demovnica Rádia_FM je otvorený, vľúdny a priateľský priestor, ktorý v našom vysielaní venujeme domácej tvorbe. Autorky a autori, ktorí ešte nevydali album vo vydavateľstve, posielajú svoju hudbu do Rádia_FM a my im umožníme zaujať, nájsť si nových fanúšikov a fanúšičky. Dávame im šancu zaznieť v našom vysielaní,“ vysvetľuje zmysel a fungovanie projektu Martin Staňo.

K rozhlasovému programu parí tiež hlasovanie na oficiálnom webe demovnica.sk. Tí najúspešnejší dostávajú priestor o sebe a svojej tvorbe porozprávať viac vo veľkých rozhovoroch. „Máme pocit, že tvorba hudby je radosť a jeden z najlepších spôsobov trávenia času, preto našou pozornosťou podporujeme kreatívnych umelcov a umelkyne po celom Slovensku. Máme radi, keď hudba znie a nachádza svoje miesto vo verejnoprávnom médiu,“ dodáva Martin Staňo.

Kým Demovnica dáva priestor novej hudbe v éteri, BKIS ponúka mladým kapelám zažiariť na pódiu. „Koncertovanie pred živým publikom je pre začínajúcich umelcov dôležitá skúsenosť pri ich rozbiehajúcej sa kariére. Aj preto sme počas leta organizovali sériu koncertov Mladí v Sade. Cez systém podpory Open Call (www.opencall.sk) dostalo priestor 10 nových hudobných mien, viaceré z nich sa objavili aj v Demovnici. Umelci a umelkyne tak okrem pódia získajú kompletnú technickú podporu vrátane kvalitného ozvučenia rovnako ako profesionálne kapely,“ približuje riaditeľka BKIS Katarína Hulíková.

Demovnica v Rádiu_FM oslávila v máji desať rokov a v polovici augusta odvysielalo Rádio_FM jubilejné 400. súťažné kolo.


Bratislava, 7. september 2023, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30441/v-bratislave-sa-bude-konat-jedinecny-koncert-demovnica/