Show Jana Krause – 25. 10. 2023
Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 21.10.2023

Herečka Tatiana Dyková, investigativní youtubeři Janek Rubeš a Honza Mikulka a historik stolování Milan Svoboda se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. října ve 21.35 hod. na Primě.


Tatiana Dyková – oblíbená filmová a divadelní herečka. Nedávno dotočila Aristokratku ve varu, Citlivého člověka (už je v kinech) a Bratry (premiéra 26. 10.). Čeká ji pokračování Teorie tygra a taky další televizní premiéry. A k tomu pravidelně hraje v divadle. „Chci dělat dobrý věci, který mě vnitřně chytnou. Najít v sobě ten jiný motor je postupem času těžší a těžší, ale když pak pracujete na něčem, v čem vidíte smysl, stojí to za to.“ Jak zvládá trojnásobná maminka pubertu svých synů? „A víte, že mně to přijde dobrý? Já si myslím, že když se člověk nebere vážně a důvěřuje tomu, že do dětí zasel nějaký kódy, tak tam zůstanou,“ říká.


Janek Rubeš a Honza Mikulka – tvůrci investigativních reportáží, které odhalují podvodníky a pasti nejen na turisty. Na českém YouTube kanálu Kluci z Prahy je sleduje více než půl milionu lidí, na anglickém Honest Guide více než milion. „Naším cílem je ukázat podvodníky, natočit je a udělat z nich tak trochu celebrity, aby si na ně co nejvíc lidí dalo pozor a vyhnulo se jim,“ říkají Janek s Honzou. Do své práce investují spoustu času a energie, na druhou stranu přiznávají, že je i dost stresující. „Nejen, že nás nemá v lásce magistrát, protože ukazujeme nekalosti a způsobujeme jim trable, ale nemají nás rádi ani policisté, protože upozorňujeme na věci, co by měli dělat, ale nedělají.“


Milan Svoboda – historik stolování. „Prostřená tabule musí lahodit oku, stůl je umělecké dílo, ba co víc, je to obraz světa. To, co nás obklopuje, na něm vidíte. Květina je například symbol stromu, který spojuje vše, co je v zemi, na zemi a na nebesích. Tohle jsme dávno zapomněli,“ říká odborník na historické stolování, který na hradech a zámcích instaluje historické tabule a svoje znalosti o stolování šlechtických rodů předává studentům Univerzity Karlovy. A rozhodně nejde jen o teorii – deset let byl kastelánem soukromého zámku rodiny Lobkowiczů, vdával tři princezny, jednomu princi organizoval křtiny a princezně z Rohanu pořádal oslavu osmdesátin.


Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. října ve 21.35 hod. na Primě. Užijte si nové díly se zajímavými hosty a všetečnými otázkami Jana Krause.


Filip Budák, Marketingový a PR konzultant, SOLOOTIONS powered by FTV Prima, 20. 10. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30508/show-jana-krause-25-10-2023/