Satelit a kabelová televize zůstávají na prvním místě v Německu
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 28.10.2023
Přímý satelitní příjem (DTH) a kabelové sítě jsou stále nejpoužívanějšími způsoby příjmu televize v Německu, avšak nejvyšší tempo růstu bylo zaznamenáno na jiném místě. Podle studie televizních trendů Video Trends 2023, kterou uveřejnily německé mediální úřady na konferenci mnichovských mediálních dnů Medientage München 2023, satelitní televizi DTH nyní využívá 16,4 miliónů domácností – to odpovídá podílu 42 % ze všech domácností s televizorem (v roce 2022: 43%).


Předplatné kabelové televize využívalo 15,9 miliónů domácností, to odpovídá podílu 41 % ze všech domácností (v roce 2022: 43 %).

Výrazný růst zaznamenal exkluzivní televizní příjem z internetu (OTT), tento příjem si vybralo 3,1 miliónů domácností – ve srovnání s rokem 2022 se zvýšil podíl domácností z 6 % na 8 %.

Platforma IPTV a digitální terestrická televize DTT zůstávají beze změny na počtu 4,6 miliónů (podíl 12 %), případně 2,1 miliónu (6 %).

Pokud se zahrne využití na osobním počítači PC/laptopu a na mobilních přístrojích dojde k růstu v příjmu pozemní televize: potom 5,9 miliónů domácností sleduje televizi prostřednictvím DTT, to odpovídá podílu 15 % domácností s televizorem (v roce 2022: 14 %). V porovnání s rokem 2019 nárůst činí 37 %.


“Aktuální čísla ve využívání digitální terestrické televize DTT ukazují dvě věci. Za prvé z hlediska spotřebitele politická reprezentace musí učinit všechno možné pro to, aby plně zajistila kmitočty pro pozemní televizi po roce 2030. Za druhé je jasné, že rozvoj vysílací technologie 5G Broadcast se svým zaměřením na mobilní využití televize je určitě na správné cestě. Terestrická vysílací infrastruktura bude tedy stále zaručovat spotřebitelsky příznivou, energeticky efektivní a krizemi osvědčenou distribuci audiovizuálního obsahu v budoucnosti,” řekl Francie Petrick, generální ředitel společnosti Media Broadcast, provozovatele německé DTT platformy Freenet TV.


S využitím zdroje: Broadbandtvnews.com, Jörn Krieger, 25. 10. 2023, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30518/satelit-a-kabelova-televize-zustavaji-na-prvnim-miste-v-nemecku/