Rumunský satelitní kontrakt vyhrála společnost Hellas Sat
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 02.11.2023
Operátor Hellas Sat, vlastněný společností Arabsat, uzavřel smlouvu na šíření programu Kanal D, hlavního zábavního kanálu v Rumunsku. Smlouva zahrnuje dlouhodobou satelitní distribuci z družice Hellas Sat 3, umístěné na orbitální pozici 39° východně. Hellas Sat je dceřinou společností firmy Arabsat a sídlí v Řecku a na Kypru.


Hellas Sat provozuje tři družice poskytující televizní, širokopásmové a datové služby v Evropě, na Středním východě a v jižní Africe.

“Je nám ctí být obchodním partnerem televizní stanice Kanal D a vítáme je na palubě naší satelitní flotily Hellas Sat. Tato dlouhodobá smlouva prokazuje závazek Hellas Sat poskytovat služby rumunským televizním vysílatelům a operátorům přímého příjmu ze satelitů (DTH) s jedním z nejvýkonnějších satelitních systémů v regionu. S nejvýznamnějšími televizními stanicemi jako je Kanal D, Hellas Sat upevňuje svoji pozici jako orbitálního lídra pro DTH a televizní distribuci programů v Rumunsku,” řekl Christodoulos Protopapas, generální ředitel společnosti Hellas Sat.


Parametry pro naladění:

satelit: Hellas Sat 3
orbitální pozice: 39,0° východně
transponder: č. 24
frekvence: 12,724 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 6250 kSymb/s
FEC: 2/3
norma: DVB-S2/QPSK; MPEG-4/HD
kódování: BISS 1
internet: www.kanald.ro


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, 1. 11. 2023; doplnila redakce satCentrum

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30526/rumunsky-satelitni-kontrakt-vyhrala-spolecnost-hellas-sat/