Od neděle 12. listopadu nejlepší tenisté světa na ATP Finals
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnermedia.com Přidané: 10.11.2023
Kdo bude na konci roku světovou jedničkou? Na Turnaji mistrů se střetne nejlepší osmička světa: Novak Djoković, Carlos Alcaraz, Daniil Medveděv, Jannik Sinner, Andrej Rubljov, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev a Holger Rune. Náhradníky jsou Hubert Hurkacz a Taylor Fritz. Novak Djoković je blízko, stačí mu vyhrát jediný zápas.


ATP Finals dá definitivní odpověď na otázku, kdo bude na konci roku 2023 světovou jedničkou. Carlos Alcaraz na Paris Masters prohrál hned první zápas, na Shanghai Masters skončil v osmifinále. Tím si útok na postavení světové jedničky zkomplikoval. Novak Djoković potřebuje jediné vítězství, aby svou pozici v čele žebříčku uhájil. Naopak Carlos Alcaraz by musel vyhrát nejen turnaj, ale i všechny zápasy, navíc ještě spoléhat na propadák Novaka Djokoviće a jeho tři porážky.

ATP Finals je závěrečným turnajem sezóny pro nejvýše postavené hráče dvouhry a čtyřhry na okruhu ATP Tour. Hraje se od roku 1970 a je po grandslamech nejvýše postaveným turnajem seriálu ATP. Rekordmany v počtu vítězství jsou Roger Federer a Novak Djoković, oba vyhráli šestkrát. Zatímco Roger Federer již ukončil kariéru, Novak Djoković je světovou jedničkou a společně s Carlosem Alcarazem největším favoritem letošního ročníku. Mezi pětinásobné vítěze patří i Ivan Lendl, radoval se v letech 1981, 1982, 1985–1987. Trofej v posledních pěti letech vybojovali postupně Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas, Daniil Medveděv, podruhé Alexander Zverev a Novak Djoković (loni se stal nejstarším vítězem v historii turnaje).

Také v roce 2023 se bude hrát ve víceúčelové kryté aréně Pala Alpitour ve čtvrti Santa Rita v Turíně. Aréna byla původně postavena pro Zimní olympijské hry 2006 a má kapacitu přes 12 tisíc míst.

Eurosport odstartuje vysílání ATP Finals 12. listopadu na programu Eurosport 2, začínáme ve 14:30 hod. Finále je v programu 19. listopadu od 18:00 hod. Kompletní program ATP Finals včetně čtyřher na Eurosport.com a Eurosport App.


Pavla Brožková, PR Czech Republic & Slovakia – HBO Max EMEA, 9. 11. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30539/od-nedele-12-listopadu-nejlepsi-teniste-sveta-na-atp-finals/