Madonna di Campiglio: Jeden z nejslavnějších závodů SP
Autor: HBO Max EMEA/Warner Bros. Discovery Přidané: 17.12.2023
Alpští lyžaři se vracejí na 3Tre. Kdo vyrovná rekord Ingemara Stenmarka? Večerní slalom v italském zimním středisku Madonna di Campiglio na slavné sjezdovce 3Tre bude posledním předvánočním závodem Světového poháru alpských lyžařů. Jede se 22. prosince, Eurosport ho vysílá na programu Eurosport 1, živý přenos prvního kola startuje v 17:30 hod., druhého kola ve 20:30 hod.


Svštový pohár pokračuje hned po vánočních svátcích 28. prosince obřím slalomem žen v Lienzu a sjezdem mužů v Bormiu.

Na závod se těší komentátor Dominik Kárník: „Profilově jedna z nejtěžších tratí slalomového kolotoče světového poháru, její obtížnost navíc umocňuje noční osvětlení, závodníka mohou najednou oslnit reflektory, kterých je instalovaných přes dvě stovky. Letošní ročník bude další lahůdkou, slalom se totiž zdá být nejvyrovnanější disciplínou mužské části světového poháru, což ukázal už úvodní slalom sezony. V Madonně vždy záleží na počasí, když je teplo, je to samozřejmě velká loterie, na níž závodníci nejednou doplatili, vzpomeňme na Clémenta Noëla. Každopádně je to parádní předvánoční show, mnoho večírků, koncertů, prostě ostrá lyžařská párty.“

Na sjezdovce 3Tre se jezdí slalom SP už od úvodního ročníku v roce 1967. Rekordmanem této trati je legendární švédský lyžař Ingemar Stenmark, který ve slalomu triumfoval čtyřikrát. Vyrovnat se mu mohou trojnásobní vítězové Henrik Kristoffersen a Daniel Yule. Domácí Alberto Tomba stál v Madonně třikrát na nejvyšším slalomovém stupínku, poprvé před více než třiceti lety v roce 1987, další triumf ale již nepřidá.


Vítězové slalomu v Madonně di Campiglio v posledních osmi letech:

2022 Daniel Yule
2021 Sebastian Foss-Solevåg
2020 Henrik Kristoffersen
2019 Daniel Yule
2018 Daniel Yule
2017 Marcel Hirscher
2016 Henrik Kristoffersen
2015 Henrik Kristoffersen


Pavla Brožková, PR Czech Republic & Slovakia – HBO Max EMEA, Warner Bros. Discovery.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30606/madonna-di-campiglio-jeden-z-nejslavnejsich-zavodu-sp/