Hlavním leitmotivem největší mezinárodní přehlídky hudebních a tanečních pořadů na světě bude záznam ČT slavného Händelova oratoria Mesiáš
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 27.12.2023
Největší mezinárodní veletrh hudebních a tanečních pořadů Avant Première bude provázet motiv inscenace Mesiáš od G. F. Händela, který natočila Česká televize v koprodukci se společností Unitel. Grafika, která zachycuje účinkující v inscenaci na scéně před slavným otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, se objeví na všech informačních, reklamních a komunikačních platformách a bude návštěvníky festivalu provázet před každou projekcí v průběhu celého veletrhu.


„Považuji to za obrovskou čest a úspěch. V posledních deseti letech, kdy mám možnost akci zblízka sledovat, se takové pozornosti dostalo pořadům z produkce typu BBC, Arte či ORF. Je to výraz respektu k tvorbě České televize, která se jako rovnocenný partner dokáže zapojovat do mezinárodních koprodukcí, a současně i potvrzení silné mezinárodní pozice ČT a jejího festivalu Zlatá Praha na poli hudebních i tanečních pořadů,“ říká výkonný ředitel ČT art a ředitel festivalu Zlatá Praha Tomáš Motl.

Na největší mezinárodní přehlídce hudebních a tanečních pořadů na světě Avant Première se sejde na šest set zástupců z více než tří set televizních, produkčních, distribučních, hudebních i mediálních společností z bezmála čtyřicítky zemí světa. Veletrh se koná v Berlíně v termínu od 17. do 21. února 2024.

Pořadatelem veletrhu Avant Première je organizace IMZ (International Music and Media Centre), která sdružuje přes 150 členských organizací z hudebního, mediálního a televizního světa. Českou republiku zastupuje Česká filharmonie a Česká televize, výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl zasedá ve výkonné radě IMZ.

Záznam inscenace slavného Händelova oratoria Mesiáš natáčela v srpnu Česká televize v koprodukci se společností Unitel, která se specializuje na prestižní projekty s uznávanými umělci z celého světa. Scénograficky jde o zachycení dávné tradice barokních slavností z Händelovy doby.

Na obrazovkách České televize se oratorium Mesiáš objeví v průběhu Velikonoc.


Tiskové oddělení České televize, 20. 12. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30620/hlavnim-leitmotivem-nejvetsi-mezinarodni-prehlidky-hudebnich-a-tanecnich-poradu-na-svete-bude-zaznam-ct-slavneho-handelova-oratoria-mesias/