Komentátor Radek Barkman zve diváky na Turné čtyř můstků
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnerbrosdiscovery.com Přidané: 30.12.2023

Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen – čtyři proslulá skokanská jména, čtyřikrát až 30 tisíc fanoušků. Jaké bude letošní Turné čtyř můstků? Všechny závody sledujte na Eurosportu. Vysílání odstartovalo 28. prosince v německém Oberstdorfu.


Diváky Eurosportu tradičně (již osmou skokanskou sezónu) přivítá komentátor Radek Barkman. Vysílání lze sledovat i na internetové platformě Eurosport.com a v aplikaci Eurosportu kdykoli a kdekoli, živě nebo na vyžádání.


31. prosince

Eurosport 1, 13:30 hod. - Garmisch-Partenkirchen, kvalifikace


1. ledna

Eurosport 1, 14:00 hod. - Garmisch-Partenkirchen


2. ledna

Eurosport 1, 13:00 hod. - Innsbruck, kvalifikace


3. ledna

Eurosport 1, 13:00 hod. - Innsbruck


5. ledna

Eurosport 1, 16:00 hod. - Bischofshofen, kvalifikace


6. ledna

Eurosport 1, 16:15 hod. - Bischofshofen


Turné je skokanským grandslamem. Mimořádné závody, atmosféra na diváky dopadne, zvláště, když přijde během asi deseti dnů čtyřikrát 30 tisíc lidí. Pro všechny je Turné velkou sportovní událostí.

V minulé sezoně dominoval Halvor Egner Granerud, který vyhrál tři ze čtyř závodů a celkovou klasifikaci. Druhý skončil Dawid Kubacki, třetí Anže Lanišek. Jenže… této sezoně kralují Rakušané a Němci. Stefan Kraft vyhrál pět závodů, Jan Hörl byl třikrát na stupních vítězů, Karl Geiger triumfoval dvakrát a přerušil Kraftovu vítěznou sérii, Pius Paschke ovládl jeden závod. Norové, Poláci, Slovinci, Japonci, nikdo z nich zatím nestál na nejvyšším stupni.

Radek Barkman: „Jednoznačným favoritem je Stefan Kraft, ovšem v historii Turné to mnohdy bývalo tak, že kdo vyhrával v první periodě světového poháru, nedokázal si formu přes vánoční svátky udržet a neuspěl. Ve skocích stačí málo, a forma je pryč. Hlavním tématem 72. ročníku jsou Němci. Nevyhráli tolik let, naposledy se z prvenství radoval německý skokan v sezóně 2001/02. A letos mají od úvodu světového poháru našlápnuto. Z osmi závodů třikrát vyhráli a obsadili deset míst na stupních vítězů, což si rozdělili Karl Geiger, Pius Paschke, Andreas Wellinger a Stephan Leyhe. Zaboduje konečně Roman Koudelka? To bude zajímavé z hlediska českého fanouška, rádi bychom ho viděli ve druhém kole.“


Pavla Brožková, PR Czech Republic & Slovakia – HBO Max EMEA, 30. 12. 2023

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30629/komentator-radek-barkman-zve-divaky-na-turne-ctyr-mustku/