Výpravné Verdiho Nabucco hřmotně oslaví nastupující rok a otevře druhou část sezóny přímých přenosů z Met!
Autor: AEROFILMS/satCentrum , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 04.01.2024
Klasiku všech klasik si Metropolitní opera připravila jako úvodní přímý přenos v novém roce. Po trojici hudebně novodobých podzimních premiér se na plátna kin v sobotu 6. ledna dostane tradiční titul, rané dílo Giuseppe Verdiho, které napsal v pouhých 29 letech: Nabucco. Starověký Babylon tak na prknech newyorského operního svatostánku ožije ve spektakulární inscenaci biblických rozměrů.


Gruzínský barytonista George Gagnidze bude v Met debutovat v hlavní úloze panovačného krále Nebukadnesara II. (Nabucco). Jeho domnělou dceru Abigail ztvární ukrajinská sopranistka Ljudmyla Monastyrska. V rolích Feneny, dcery babylonského krále, a Ismaela, syna krále jeruzalémského, jejichž láska překoná intrikářskou politiku, se představí ruská mezzosopranistka Maria Barakova a jihokorejský tenorista SeokJong Baek. Ruský basista Dmitrij Beloselskij se vrátí k roli nejvyššího kněze Zachariáše, v níž triumfoval již v minulosti.

Verdiho mistrovské dílo proslulo sborem Va, pensiero, v němž Izraelité vyjadřují svou touhu po vlasti. Uslyšíte ho v podání skvělého sboru Metropolitní opery pod taktovkou italského dirigenta Daniele Callegariho.


Nenechte si ujít příběh o moci, lásce, intrikách i naději zasazený do působivých kulis starověkého Jeruzaléma a Babylónu. Přímý přenos opery je na programu v sobotu 6. ledna v 18:45 hod., do kin v České republice ji uvádí společnost Aerofilms. Trailer ke zhlédnutí: ZDE!

Pražské projekce přímého přenosu jsou již vyprodané, další možnost je zhlédnout obvyklý záznam 14. ledna od 15 hodin v kině Aero anebo pro velký zájem přidaný záznam v kině Světozor v sobotu 3. února od 19 hodin.


Další přenosy MET: Live in HD v sezóně 2023/24

G. Verdi: NABUCCO on
Callegari / Moshinsky | Monastyrska, Barakova, Gagnidze, Baek, Beloselskij
Sobota 6. ledna 2024, 18:45


G. Bizet: CARMEN *
Rustioni / Cracknell | Achmetšina, Blue, Beczała, Ketelsen
Sobota 27. ledna 2024, 18:45


G. Verdi: SÍLA OSUDU *
Nézet-Séguin / Treliński | Davidsen, Kutasi, Jagde, Golovatěnko, Carfizzi, Howard
Sobota 9. března 2024, 17:50


Ch. Gounod: ROMEO A JULIE on
Nézet-Séguin / Sher | Sierra, Bernheim, Hankey, Ballentine, Liverman, Walker
Sobota 23. března 2024, 17:45


G. Puccini: VLAŠTOVKA on
Scappucci / Joël | Blue, Pogorelc, Tetelman, Davronov
Sobota 20. dubna 2024, 18:45


G. Puccini: MADAMA BUTTERFLY on
Zhang / Minghella | Grigorian, DeShong, Tetelman, Meachem
Sobota 11. května 2024, 18:45

Změna obsazení vyhrazena
* nová inscenace | met premiéra v Met | on obnovené nastudování


Doplnění redakce satCentrum:

Přímé satelitní přenosy The Met (Metropolitan Opera): Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. High Definition (HD) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy „The Met: Live in HD“ začaly v České republice fungovat v prosinci roku 2007. Každou sezonu je u nás navštíví okolo 40 000 diváků. Celosvětově se na přenosy z Met prodalo od začátku tohoto projektu již více než 26 miliónů vstupenek. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je filmová distribuční společnost Aerofilms.

Více informací na www.metinhd.cz. Oficiální stránky přenosů z Met www.metopera.cz. Recenze a úvody k představením stejně jako veškerý program přenosů Aerofilms do kin čtěte na webu www.vicnezfilm.cz. Přátele operních, baletních a jiných přenosů do kin zveme na profil Aerofilms | Víc než film: https://www.facebook.com/vicnezfilm.

Původní přenosy představení Met: Live in HD do českých a moravských kin jsou distribuovány přes satelit a projekce zabezpečuje společností Aerofilms, s.r.o., satelitní přenos (feed) je ale určený pouze ke sledování v kinech na projektu participující. Více informací a seznam kin najdete na metopera.cz.


Epické večery s operou a úspěšný rok 2024 vám přeje Sabina Coufalová a Váš tým Aerofilms | Víc než film, 3. 1. 2024

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30638/vypravne-verdiho-nabucco-hrmotne-oslavi-nastupujici-rok-a-otevre-druhou-cast-sezony-primych-prenosu-z-met/