Skupina Nova naďalej posilňuje ponuku v oblasti športu. Spustí stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6
Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 25.01.2024
Športoví televízni fanúšikovia v Česku a na Slovensku sa môžu tešiť na veľkolepé novinky. Skupina Nova už 29. februára spustí ďalšie prémiové športové stanice. V poradí piaty a šiesty kanál ponúknu špičkový motoristický šport na čele s exkluzívnou licenciou na Formulu 1.


Fanúšikovia motoristického športu si na nových prémiových staniciach budú môcť vychutnať kompletné pravidelné exkluzívne priame prenosy F1 na Nova Sport 5 a MotoGP na Nova Sport 6. Tie budú na oboch staniciach doplnené pretekmi WorldSBK (majstrovstvá sveta superbikov) a vybranými futbalovými zápasmi z prestížnych európskych futbalových líg, ako sú Bundesliga, LaLiga a Serie A.

„Neustále sa snažíme posúvať komfort domácich športových fanúšikov a ako skupina Nova im chceme ponúknuť najlepší možný obsah - v prípade Formuly 1 sa nám to podarilo. Som nadšený, že sa vracia naspäť domov na Novu,“ hovorí vedúci športu pre TV kanály a VOD TV Dušan Mendel. „Obohacujeme však aj ponuku na našich existujúcich staniciach Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Okrem najpopulárnejších zámorských súťaží NHL a NBA sa už od sezóny 2024/2025 diváci môžu tešiť aj na priame prenosy z NFL, teda National Football League, čo je najvyššia profesionálna liga amerického futbalu v Spojených štátoch amerických. Zároveň posilňujeme našu ponuku bojových športov o organizáciu KSW s množstvom českých a slovenských zápasníkov. V neposlednom rade sa nám tiež podarilo získať práva na vybrané medzinárodné zápasy ženského futbalu,“ dopĺňa Mendel.

„Zážitok zo sledovania priameho športového prenosu je neopakovateľný a platiť to bude aj v budúcnosti. Mám preto veľkú radosť, že môžeme oznámiť rozšírenie našej ponuky o dva prémiové športové kanály plné atraktívneho obsahu. Verím, že to fanúšikovia ocenia,“ dodáva Daniel Grunt, generálny riaditeľ TV Nova.

Stanicu Nova Sport 5 ponúknu svojim zákazníkom distribútori O2 Czech Republic a Skylink, stanica Nova Sport 6 bude k dispozícii v ponuke O2 Czech Republic. S ďalšími distribútormi v súčasnosti prebiehajú rokovania. Dochádza aj k úprave farebnosti log Nova Sport.

Nova Sport je športová televízna značka, ktorá v Česku a na Slovensku úspešne vysiela už od roku 2008. V septembri 2015 začala vysielať stanica Nova Sport 2. V lete roku 2021 sa počet športových staníc skupiny Nova zdvojnásobil, keď odštartovalo vysielanie Nova Sport 3 a 4. Medzi najprestížnejšie športové súťaže, ktoré môžu diváci sledovať na Nova Sport, patria Liga majstrov UEFA, NHL, NBA, Bundesliga a ďalšie.

Promo spot: TU


Lukáš Kočišek, PR manažér, MARKÍZA - SLOVAKIA, 25. 1. 2024

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30670/skupina-nova-nadalej-posilnuje-ponuku-v-oblasti-sportu-spusti-stanice-nova-sport-5-a-nova-sport-6/