Eutelsat Group potvrzuje ukončení provozu družice EUTELSAT 113 West A
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 04.02.2024
Společnost Eutelsat Group (kótovaná na burzách v Paříži a Londýně pod titulem ETL) potvrzuje, že anomálie na naší družici EUTELSAT 113 West A, která se objevila dne 31. 1. 2024, způsobila ukončení provozu na satelitu. Družice EUTELSAT 113 West A (dříve Satmex 6), vypuštěná v roce 2006 a provozována na nakloněné oběžné dráze na orbitální pozici 113° západně, zajišťovala pokrytí signálem amerického kontinentu v pásmu C a Ku, a klientům poskytovala televizní, datové a vládní služby na 18 provozních transponderech.


Probíhají činnosti na zmírnění škod, aby minimalizovaly poruchy u dotčených klientů, včetně zrychleného přesunu alternativní kapacity na naše satelity umístěné na orbitálních pozicích 115° a 117° západně. Pracovní tým Eutelsat Group vynakládá maximální úsilí, aby zmírnil potenciální nepříznivé důsledky na bezpečnost na oběžné dráze. Společnost Eutelsat Group opětovně potvrzuje svůj závazek pro bezpečné a trvale udržitelné prostředí v kosmu.

Pokud se blíží konec životnosti, družice už není součástí (firemní) politiky pojištění na oběžné dráze. Před zmírněním škod je automatický dopad na příjmy (společnosti) kvůli nedostupnosti satelitu asi tři milióny eur ve fiskálním roce 2024 (FY24) a pět až šest miliónů eur ročně za období fiskálních roků 2025 až 2028 (FY25-28). To nemění naše finanční cíle pro fiskální rok 2024 (FY 2024).


O Eutelsat Group

Eutelsat Group je globálním lídrem v satelitních telekomunikacích, poskytující propojovací a vysílací služby po celém světě. Mediální skupina byla vytvořena sloučením společnosti Eutelsat a telekomunikační společnosti OneWeb v roce 2023. Stala se prvním plně spojeným satelitním operátorem GEO-LEO s flotilou třiceti šesti geostacionárních satelitů a uskupení na nízkých oběžných drahách (LEO) více než 600 satelitů. Mediální skupina cíleně vychází vstříc potřebám klientů ve čtyřech klíčových vertikálách televizních služeb, kdy distribuuje více než šest tisíc pět set televizních kanálů, a na vysoce rostoucím trhu konektivity v oblasti mobilního propojení, pevného propojení a vládních služeb.

Jedinečný soubor společnosti Eutelsat Group na oběžné dráze umožňuje poskytovat sdružená řešení vycházející vstříc požadavkům globálních klientů. Sídlo společnosti je v Paříži a společnost Eutelsat Group zaměstnává více než 1700 lidí ve více než padesáti zemích. Mediální skupina se zavázala k poskytování bezpečného, odolného a ekologicky udržitelného propojení, aby pomohla překonávat mosty v digitální propasti. Společnost je kótovaná na burzách v Paříži a Londýně pod titulem ETL. Internet: www.eutelsat.com.


S využitím zdroje: tisková zpráva Eutelsat Group, 2. 2. 2024, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30686/eutelsat-group-potvrzuje-ukonceni-provozu-druzice-eutelsat-113-west-a/