Finále Afrického poháru "Supereagles" vs "The Elephants" uvidíte na Sport1
Autor: KNKTR , e-mail: info@knktr.cz Přidané: 09.02.2024
Letošní Africký pohár národů zatím rozhodně nezklamal. Přinesl fantastická utkání a ta dvě nejočekávanější jsou před námi. Televizní stanice Sport1 a Sport2 získaly exkluzivní vysílací práva na finále mezi Nigérií a Pobřežím slonoviny, i zápas o bronz mezi Jihoafrickou republikou a Demokratickou republikou Kongo. Oba zápasy se odvysílají v přímém přenosu o nadcházejícím víkendu.


13. ledna 2024 se naplno rozběhl Africký pohár národů. Turnaj, který každé dva roky připoutá k televizním obrazovkách milióny diváků, letos rozhodně nezklamal a prvotřídní fotbalová podívaná se dá očekávat i v posledích dvou duelech.

Kdyby někdo na začátku roku předpověděl, že se Nigérie a Pobřeží slonoviny střetnou ve finále, nikdo by se nedivil. Obě soupisky jsou doslova napěchované hvězdami ze špičkových evropských týmů. Největším jménem je jednoznačně nigerijská ikona Neapole a úřadující mistr Itálie, Victor Osimhen. Ale i v kádru Pobřeží slonoviny jsou hráči ze Serie A. Evan Ndicka je klíčovou součástí obrany AS Řím, Christian Kouamé je spoluhráčem českého fotbalisty Antonína Baráka ve Fiorentině. O zajímavé jméno ovšem není nouze na žádné pozici v žádném z výběrů.

Hlavní otázkou před finále je tak především to, zda se králi afrického kontinentu stanou historicky počtvrté „Orli“ z Nigérie, nebo potřetí „Sloni“ z azurového pobřeží. Jedno je ovšem jisté, na egyptský rekord se sedmi získanými trofejemi ovšem letos nikdo nedosáhne.

Boj o bronz mezi Jižní Afrikou a DK Kongo odvysílá v sobotu 10. 2. 2024 ve 21:00 Sport1 s komentářem Zdeňka Míky. Finálový zápas Nigérie proti Pobřeží slonoviny odvysílá v neděli 11. 2. 2024 ve 21:00 Sport2 s komentářem Michala Micky.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com


Veronika Ježková, Account manager, KNKTR, 9. 2. 2024

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30697/finale-africkeho-poharu-supereagles-vs-the-elephants-uvidite-na-sport1/