Nenechajte si ujsť finálovú epizódu jarného seriálového hitu RTVS Čas nádejí
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 22.02.2024
Už v nedeľu 25. februára odvysiela RTVS finálovú epizódu historického seriálu Čas nádejí. Pôvodný slovenský seriál si pútavým dejom, majstrovským filmovým spracovaním a výnimočnými hereckými výkonmi získal srdcia státisícov divákov, ktorí každú nedeľu netrpezlivo čakali na ďalšiu epizódu. Počas uplynulých siedmych týždňov sa seriál pravidelne držal nad polmiliónovou hranicou sledovanosti.


Finálové rozuzlenie dramatického príbehu odvysiela RTVS už v nedeľu 25. februára o 20.30 h na Jednotke.

Seriál Čas nádejí mapuje osudy slovenskej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom príbehu plnom emócii a napínavých zvratov neopomenul počas uplynulých siedmich epizód tie najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko -Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie a posúva sa v deji ak februáru 1948.

Finálová ôsma epizóda bude mapovať roky 1946 -1951. Vojna sa skončila. Vojto sa nakoniec tiež vrátil domov. Cez Červený kríž zúfalo pátra po Ireninom osude. Rodinná krčma prežila so stratami, no Géza dúfa, že sa mu v novom Československu bude podnikateľsky zase dariť. K moci sa však dostávajú komunisti a po Februári 1948 je všetko inak.

Za úspechom seriálu stojí najmä napínavý príbeh z pera scenáristky Scarlett Čanakyovej, ktorý do seriálovej podoby pretavil režisér Ján Sebechlebský. A samozrejme skvelé výkony výnimočných hercov, medzi ktorými sa objavili Daniel Žulčák, Dominika Morávková Zeleníková, Zuzana Mauréry, Matej Landl, Róbert Sipos, Katarína Krajčovičová, Ady Hajdu, Martin Šalacha, Michal Režný, Marta Kondrla, Peter Kočiš, Judit Pecháček, Daniel Fischer a mnohí ďalší.

Všetky epizódy seriálu sú dostupné aj online v archíve na webe RTVS a diváci, ktorí si nestihli pozrieť všetky epizódy v televíznom vysielaní tak môžu urobiť ešte pred veľkým nedeľným finále.

Veľké finále pôvodného historického seriálu Čas nádejí ponúkne RTVS divákom v nedeľu 25. februára o 20.30 h na Jednotke.


Bratislava, 21. február 2024, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30714/nenechajte-si-ujst-finalovu-epizodu-jarneho-serialoveho-hitu-rtvs-cas-nadeji/