Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 20:05:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

Skupina Prima přidává audio deskripci k vybraným pořadům na Prima COOL

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 10.04.2024


Skupina Prima ve spolupráci s přední českou technologickou společností MAMA AI vyvinuly inovativní produkt mVoice Studio, který pomáhá tvořit audiopopisy „AD” v českém jazyce pomocí syntézy lidského hlasu a umělé inteligence. Díky tomu může skupina Prima rozšiřovat nabídku pořadů pro zrakově postižené diváky. Nejnověji je audio popis k dispozici i u vybraných pořadů na Prima COOL.


„Těší nás, že jsme první na trhu, kdo s tímto inovativním modelem hlasového modelu pro audio popisy přichází. S experty z MAMA AI jsme vymysleli specifický proces, který nám umožňuje efektivně přibližovat děj a prostředí pořadů pro zrakově postižené diváky. Nové řešení jsme vyvíjeli a zlepšovali roky s ohledem na potřeby a preference našich diváků, aby byl nadále zachován vysoce personalizovaný a kvalitní audio zážitek,“ uvádí Jaroslav Richtr, vedoucí oddělení dabingu skupiny Prima.

„Jsem nadšený, že díky partnerství s Primou může naše AI technologie přispět k větší dostupnosti mediálního obsahu," říká Jan Kleindienst, Co-CEO a spoluzakladatel přední české technologické společnosti MAMA AI, a dodává: „Použitím mVoice Studio od MAMA AI skupina Prima ukazuje, jak může být technologie využita k rozšíření přístupnosti a zlepšení zážitku pro všechny diváky.“


A jak technologie syntézy lidského hlasu a umělé inteligence funguje?

Obě společnosti vytvořily efektivní proces mediální tvorby a vyladily specifický hlasový model, který je využíván pro audio popisy. Technologie syntézy hlasu MAMA AI využívá nejnovější poznatky z oblasti umělé inteligence, aby vytvářela hlasy, které jsou tak realistické, že je obtížné je odlišit od skutečných lidských hlasů. Platforma mVoice umožňuje využít ženské, mužské i dětské hlasy, a to nejen v českém jazyce. Vybraný dabér nahraje do databanky několik nahrávek podle vytvořeného skriptu. Poté se „potrénuje“ umělá inteligence a výsledkem je hlasový model.

Pořad se nahraje do mVoice Studia, kde odborný pracovník nastuduje obsah a připraví doprovodné popisy obrazového děje. Popisuje části děje, které zrakově postižení potřebují dovysvětlit, aby lépe pochopili situaci. Může se jednat o popis osob, prostředí nebo výrazy a gestikulace. „Je to základní komentář, u kterého není potřeba nějakých specifických emocí a dikce, jež by naopak mohly narušovat zvukovou stopu filmu či seriálu, která je pro zrakově postiženého diváka velmi důležitá,“ dodává Richtr.


Prima využívá AI v obchodu i při správě sociálních profilů

Technologie umělé inteligence využívá skupina Prima i pro správu oficiálních profilů CNN Prima NEWS a lifestylových magazínů na sociálních sítích. Za tímto účelem se mediální dům spojil s technologickým startupem elv.ai, který zapojuje umělou inteligenci k automatickému třídění a vyhodnocování nevhodného a škodlivého obsahu na sociálních sítích. Umělá inteligence pod dohledem specializovaných editorů elv.ai v současnosti pro Primu chrání diskuze na devíti facebookových a pěti instagramových profilech. Obchodní zastupitelství Media Club zase zakomponovalo umělou inteligenci do optimalizace klientských kampaní.


O MAMA AI

MAMA AI je česká inovativní firma zaměřující se na vývoj produktů a poskytování služeb v oblasti aplikací umělé inteligence, sémantického vyhledávání, konverzační inteligence, včetně ChatGPT, syntézy lidských hlasů, biomedicíny, biochemie, cybersecurity, detekce anomálií, crypto smart kontraktů, virtuální a augmentované reality, digitálních dvojčat a mnoha dalších. Tým MAMA AI je historický tým IBM Watson AI R&D Lab – a jako takový se za poslední desítky let velkou měrou prací z České republiky zasloužil o vývoj klíčových světových technologií umožňujících stavbu AI produktů, včetně hlasových a textových konverzačních asistentů pro zákazníky ze všech kontinentů.


Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace, FTV Prima, 10. 4. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.04.2024 • Skupina Nova spustila novou aplikaci Nova.cz v prostředí červeného tlačítka
19.03.2024 • Telly přidává jazykovou stopu a titulky, nově podporuje i VIDAA OS
04.09.2023 • Seriály a lifestyle v září na Skylinku
29.11.2022 • Skylink: Seriály, filmy a pohádky celý prosinec pro všechny diváky
29.11.2022 • SRG zvyšuje poplatky za satelitní přístupové karty - od 1. 1. 2023
01.11.2021 • TV Paprika, Epic Drama HD a CANAL+ Domo pro všechny diváky Skylinku

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist