Přímý satelitní přenos Pucciniho opery Madama Butterfly v rámci série MET: Live in HD v sobotu 11. května
Autor: AEROFILMS/satCentrum , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 09.05.2024
Nadčasový příběh Pucciniho opery Madama Butterfly zasazený do barvitých kulis Japonska počátku dvacátého století uvede Metropolitní opera v přímém přenosu do kin již tuto sobotu 11. května od 18:45 hod. Na prkna newyorské opery se vrací podmanivá inscenace oceňovaného režiséra Anthonyho Minghelly. V hlavní roli japonské dívky Cio-Cio-San se představí litevská sopranistka Asmik Grigorian, pro niž to bude dlouho očekávaný debut v Met.


Jejího milence, amerického námořníka Pinkertona, ztvární americký tenorista Jonathan Tetelman, kterého si pravidelní diváci mohou pamatovat jako Ruggera z nedávného přímého přenosu Pucciniho Vlaštovky. Mezzosopranistku Elizabeth DeShong uslyšíme jako věrnou služku Suzuki a barytonistu Lucase Meachema jako konzula Sharplesse. Debut v Met čeká také oceňovanou čínsko-americkou dirigentku Xian Zhang.


MADAMA BUTTERFLY • Giacomo Puccini • opera • přímý přenos • obnovené nastudování

Dirigentka: Xian Zhang
Režie: Anthony Minghella
Režie a choreografie: Carolyn Choa
Scéna: Michael Levine
Kostýmy: Han Feng
Světelný design: Peter Mumford
Loutky: Blind Summit Theatre

Předpokládaná délka: 3 hod 15 min (včetně jedné přestávky); Trailer!

Obsazení: Asmik Grigorian (Cio-Cio-San), Elizabeth DeShong (Suzuki), Jonathan Tetelman (Pinkerton), Lucas Meachem (Sharpless)

Asmik Grigorian bude v Metropolitní opeře debutovat v roli Cio-Cio-San, důvěřivé gejši a hlavní hrdinky Pucciniho srdceryvné tragédie. Tenorista Jonathan Tetelman ztvární bezohledného amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zrada ji zničí. Mezzosopranistku Elizabeth DeShong uslyšíme jako věrnou služku Suzuki a barytonistu Lucase Meachema jako amerického konzula Sharplesse v podmanivé výpravě a režii Anthonyho Minghelly. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut uznávanou dirigentku Xian Zhang.PROGRAM SEZÓNY PŘÍMÝCH PŘENOSŮ Z MET 2024/25

5. října 2024 — J. Offenbach: Hoffmannovy povídky on
19. října 2024 — J. Tesori: Grounded met
23. listopadu 2024 — G. Puccini: Tosca on
25. ledna 2025 — G. Verdi: Aida np
15. března 2025 — L. van Beethoven: Fidelio on
26. dubna 2025 — W. A. Mozart: Figarova svatba on
17. května 2025 — R. Strauss: Salome np
31. května 2025 — G. Rossini: Lazebník sevillský on

met – premiéra v Met / np – nová produkce / on – obnovené nastudování
Předprodej abonmá i jednotlivých vstupenek bude zveřejněn koncem léta.


Doplnění redakce satCentrum:

Přímé satelitní přenosy The Met (Metropolitan Opera): Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. High Definition (HD) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy „The Met: Live in HD“ začaly v České republice fungovat v prosinci roku 2007. Každou sezonu je u nás navštíví okolo 40 000 diváků. Celosvětově se na přenosy z Met prodalo od začátku tohoto projektu již více než 26 miliónů vstupenek. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je filmová distribuční společnost Aerofilms.

Více informací na www.metinhd.cz. Oficiální stránky přenosů z Met www.metopera.cz. Recenze a úvody k představením stejně jako veškerý program přenosů Aerofilms do kin čtěte na webu www.vicnezfilm.cz. Přátele operních, baletních a jiných přenosů do kin zveme na profil Aerofilms | Víc než film: https://www.facebook.com/vicnezfilm.

Původní přenosy představení Met: Live in HD do českých a moravských kin jsou distribuovány přes satelit a projekce zabezpečuje společností Aerofilms, s.r.o., satelitní přenos (feed) je ale určený pouze ke sledování v kinech na projektu participující. Více informací a seznam kin najdete na metopera.cz.


Epické večery s operou vám přeje Sabina Coufalová a Váš tým Aerofilms | Víc než film, 9. 5. 2024

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30847/primy-satelitni-prenos-pucciniho-opery-madama-butterfly-v-ramci-serie-met-live-in-hd-v-sobotu-11-kvetna/