Společnosti Yahsat a Eutelsat Group využijí satelit Eutelsat Konnect k podpoře růstu svých globálních aktivit
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 27.05.2024
Společnost Eutelsat Group (kótovaná na burzách v Paříži a v Londýně pod titulem ETL) a YahClick, oddělení datových řešení satelitní komunikační společnosti Al Yah Satellite Communications Company PJSC (Yahsat), nejdůležitější firmy pro satelitní řešení ve Spojených arabských emirátech, dne 22. 5. 2025 oznámily podpis Memoranda o porozumění (MoU), umožňující společnosti YahClick využít kapacitu na geostacionárním satelitu Eutelsat, Eutelsat Konnect.


Obchodní spolupráce mezi dvěma čelními satelitními operátory je v souladu s úsilím společnosti Yahsat zvýšit svoji nabídku a podporovat růst ve všech svých satelitních širokopásmových aktivitách v Africe s cílem poskytovat lepší služby a expandovat na nové trhy v Africe i mimo tento kontinent. Jako součást této smlouvy společnost Yahsat bude využívat exkluzivní práva na kapacitu družice Eutelsat Konnect v Etiopii, na jednom z nejrychleji rostoucích afrických trhů.

Eutelsat Konnect, který je v provozu od listopadu 2020 je vysoce výkonný satelit poskytující významné zdroje pro širokopásmové služby s kapacitou 75 Gbps v síti šedesáti pěti bodových svazků. Veškerá satelitní kapacita, původně určená pro pokrytí Evropy a Afriky, je postupně převáděna, aby zajišťovala pokrytí vyhrazené africkému kontinentu.

Sulaiman Al Ali, obchodní ředitel společnosti Yahsat k Memorandu o porozumění řekl: ‘Velmi nás těší, že můžeme spolupracovat se společností Eutelsat a že máme přístup k nejmodernějším orbitálním prostředkům, podporujícím naši satelitní síť. Toto obchodní partnerství nám umožní, abychom dále rozšiřovali naše portfolio a podporovali růst našich širokopásmových služeb ‘YahClick’ na spotřebitelských a firemních trzích. Firma Yahsat podporovala společnost Eutelsat v prvních letech její africké širokopásmové cesty, a těší nás, že můžeme opět spolupracovat, abychom našim stávajícím a budoucím klientům zajistili výhody z nejvyšší úrovně služeb a dostupnosti.”

Ghassan Murat, regionální viceprezident společnosti Eutelsat pro region AMEA (Asia Pacific, Middle East and Africa - Asijský Pacifik, Střední východ a Afrika) řekl: “Jsme poctěni, že můžeme dále prohlubovat naše vztahy s našim dlouhodobým obchodním partnerem, firmou Yahsat. Výraznou přítomnost společnosti Yahsat v Africe a na Středním východě kvůli úspěšnému rozvinutím její satelitní širokopásmové služby YahClick, společně s nárůstem zaznamenáváme, když postupně přesouváme kapacity satelitu Eutelsat Konnect do Afriky, to vyzdvihuje rostoucí poptávku po robustních širokopásmových službách na trhu, a vhodnost satelitu při propojování spotřebitelů, i na nejodlehlejších místech.”


O Eutelsat Group

Eutelsat Group je globálním lídrem v satelitních telekomunikacích, poskytující propojovací a vysílací služby po celém světě. Mediální skupina byla vytvořena sloučením společnosti Eutelsat a telekomunikační firmy OneWeb v roce 2023. Stala se prvním plně sjednoceným satelitním operátorem GEO-LEO s flotilou třiceti pěti geostacionárních satelitů a uskupením na nízkých oběžných drahách (LEO) více než šesti set satelitů. Mediální skupina vychází vstříc potřebám klientů ve čtyřech klíčových vertikálách televizních služeb, kdy distribuuje více než šest tisíc pět set televizních kanálů, a na vysoce rostoucím trhu propojitelnosti v oblasti mobilní konektivity, pevné konektivity a vládních služeb.

Jedinečná soustava zařízení mediální skupiny Eutelsat Group na oběžné dráze a pozemní infrastruktura umožňuje poskytovat sdružená řešení vycházející vstříc požadavkům klientů po celém světě. Sídlo společnosti je v Paříži a mediální skupina Eutelsat Group zaměstnává více než tisíc sedm set lidí ve více než padesáti zemích. Mediální skupina se zavázala k poskytování bezpečného, odolného a ekologicky udržitelného propojení, aby pomohla překonávat mosty v digitální propasti. Společnost je kótovaná na burzách v Paříži a Londýně pod titulem ETL. Internet: www.eutelsat.com.


S využitím zdroje: tisková zpráva Eutelsat Group, 22. 5. 2024, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30870/spolecnosti-yahsat-a-eutelsat-group-vyuziji-satelit-eutelsat-konnect-k-podpore-rustu-svych-globalnich-aktivit/