Zemřel ing. Ján Luterán, vydavatel Solid Europe a organizátor SATTECHů
Autor: Redakce satCentrum , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 03.06.2024
O víkendu zaslal do redakce satCentrum náš čtenář Peter Laboš smutnou zprávu o úmrtí průkopníka satelitní televize na Slovensku - ing. Jána Luterána. Po krátké těžké nemoci zemřel známý propagátor satelitního příjmu, majitel prešovské prodejny LUT-SAT Rádio, vydavatel periodika Solid Europe a také organizátor několika ročníků odborně-propagačních akcí SATTECH v Trnavě a v Prešově.


Ján Luterán se snažil dát dohromady fanoušky satelitního příjmu ze Slovenska i České republiky v SAT CS klubu, podnikal kroky k založení sdružení prodejců satelitní techniky a dokonce i ke startu "domácí" platformy, ke kterému však nedošlo.

Osobně jsem pana Luterána poznal již v devadesátých letech a několikrát jsem navštívil s kolegy ze satCentrum i SATTECHy v Trnavě a v Prešově, několik let jsem se též podílel i na distribuci časopisů Solid Europe pro abonenty v České republice. I když jsme se později v některých názorech neshodli a pan Luterán občas "ulítl" v jeho politických úvodnících, patří mu ocenění za více jak třicetiletou propagaci satelitního příjmu (nejen) na Slovensku. Čest jeho památce!

Pro mladší čtenáře webu satCentrum, kteří tuto dobu nezažili, přiblížím atmosféru akcí SATTECH ve dvou reportážích:

- TRNAVA

- PREŠOV


Za satCentrum team, šéfredaktor: ing. Václav Hrubec, 2. 6. 2024.
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30881/zemrel-ing-jan-luteran-vydavatel-solid-europe-a-organizator-sattechu/