24 hodin Le Mans s tradiční komentátorskou trojkou Eurosportu
Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnerbrosdiscovery.com Přidané: 14.06.2024
Z české redakce Eurosportu budou legendární závod komentovat – ve stejném počtu, jako závodní posádky – zkušení motorističtí komentátoři Zdeněk Míka, Jiří Šlégl a Martin Straka. 24 hodin Le Mans je nepochybně jednou z největších motoristických událostí roku. Eurosport bude tradičně vysílat kompletních 24 hodin Le Mans o víkendu 15. a 16. června.


Kompletní závod lze sledovat i na streamu MAX. Začínáme v sobotu v 15:00 hod. na Eurosportu 1.

24 hodin Le Mans žije živým přenosem v kabině Eurosportu, ale také ve speciální facebookové události české redakce Eurosportu, kde jsou fanoušci s komentátory celých 24 hodin v kontaktu. A bývá to kontakt emotivní, zábavný a hodně přátelský, jako by komentátoři byli na 24 hodin součástí domovů všech diváků. Ze závodu se tak stává doslova motoristická komunita.

Trojici komentátorů Eurosportu si pochvaloval i Tomáš Enge, který v Le Mans úspěšně bojoval vícekrát a v minulosti slavný závod několikrát spolukomentoval v české redakci: „Komentování s nimi byla vždy paráda, prožijeme závod, užijeme si srandu. Kluci jsou profíci, vyznají se, dobře se doplňují, pro diváka vytvářejí super zážitek. Jsou to pánové na svých místech. Všechny diváky do závodu doslova vtáhnou a dokáží vytvořit komunitu fanoušků, kteří závodem 24 hodin žijí. Má to obrovský náboj. Díky všem třem, že jsem měl vícekrát příležitost si to s nimi užít.“

Komentátor Martin Straka rád vzpomíná: „Pamatuji, jak jsem v pěti šesti letech seděl v kině. Vyprodáno, ani jedna sedačka nebyla volná, já s bratrem jsme měli místa hned v první řadě. Jakmile se film Le Mans rozjel, spustila se ve mně jedna z mých celoživotních vášní. Pro Le Mans, pro motorsport. A takovou fascinaci přeji divákům Eurosportu každoročně při ´naší´ čtyřiadvacetihodinovce.“

Užijte si legendární závod s nimi. Bude to opět stát za to. 24 hodin Le Mans je největší vytrvalostní závod sportovních aut s neskutečnou historií a atmosférou. V roce 1971 se na světových i československých plátnech objevil film nazvaný jednoduše – Le Mans. Steve McQueen jej vymyslel a zároveň se ujal hlavní role. A do duší mnoha motoristických fanoušků vnesl vášeň k mimořádnému čtyřiadvacetihodinovému dobrodružství. A to dobrodružství každoročně pokračuje.

Letos možná o to víc, když se na startu v nejvyšší kategorii představuje devět značek. Pět z nich se navíc dokázalo dostat do souboje o pole position, takže jejich čistá rychlost je poměrně vyrovnaná.


Pavla Brožková, PR Czech Republic & Slovakia – Max EMEA, 13. 6. 2024

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30901/24-hodin-le-mans-s-tradicni-komentatorskou-trojkou-eurosportu/