Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 13.07.2024 - 20:55:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Cyklistická sezóna jako žádná jiná. Ještě před olympiádou se na Eurosportu rozjede mužská i ženská Tour de France

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 25.06.2024


Největší cyklistická Grand Tour startuje již tuto sobotu. Warner Bros. Discovery (WBD) si pro své diváky připravila komplexní programové schéma, ve kterém nebude chybět ani minuta z letošní Tour de France, která startuje tradičně tzv. Grand Depart, tentokrát z italské Florencie, a zakončena bude 21. července ve francouzském městě Nice. Tour bude možné sledovat na všech stanicích i platformách v portfoliu WBD.


Kompletní pokrytí letošní Tour de France zajistí streamovací platformy Max a discovery+, na kterých bude možné sledovat produkci týmu Eurosportu živě a nepřerušovaně. Předplatitelé dostanou na výběr z několika jazykových lokalizací a díky novince v podobě interaktivní časové osy se budou moci kdykoliv vrátit ke klíčovým momentům z již odvysílaných etap.

Kromě živé akce přímo z místa závodu bude Eurosport v několika evropských zemích vysílat i exkluzivní studiové show. Jde například o Spojené království (The Breakaway), Španělsko (La Montonera), Francii (Les Rois de la Pédale) a Německo (Vélo Club). Regionální studia budou mít na povel přední cyklističtí experti, kteří se postarají o podrobné analýzy za pomoci mnoha interaktivních technologií.

Pozornost Eurosportu ovšem není omezena pouze na mužský závod. Souběžně bude zajištěno i kompletní pokrytí letošní Tour de France Femmes, taktéž na streamovacích platformách Max a discovery+. V tomto případě je Grand Depart stanoven na 12. srpna a vyjíždí se z nizozemského Rotterdamu. Finálové stoupání dovede cyklistky 18. srpna až do cíle ve francouzském lyžařském středisku Alpe-d’Huez.

Eurosport chce ženskému závodu dedikovat podstatně více obsahu – v koprodukci se společnostmi Sweetshop & Green a Yuzu Productions proto uvede do vysílání novou třídílnou sérii Second to None režírovanou Soniou Dauger. Tento dokumentární cyklus zmapuje první cestu ženského cyklistického týmu Lidl-Trek na Tour de France Femmes 2022, která byla pro členky týmu doslova katastrofou. Tvůrcům se tak podařilo zachytit sport v jeho nejsyrovější formě.

V sérii budou zahrnuty i exkluzivní rozhovory s členkami týmu Lidl-Trek, včetně Lizzie Deignan, Elisy Longo Borghini, Elisy Balsamo, Amandy Spratt a Lucindy Brand. Expertní pohled zajistí komentátorka Eurosportu Orla Chennaoui. První epizoda bude mít premiéru na Eurosportu, Max a discovery+ 6. července, další epizody budou vysílány 13. a 20. července.

„Letošní cyklistická sezóna by dost dobře mohla být jednou z nejvíce nabitých v historii. Na jedné straně máte mužskou Tour de France, na druhé její ženskou variantu – a mezi ně je ještě vklíněna všechna akce, kterou přinesou letošní Letní olympijské hry v Paříži 2024,“ předesílá Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a obchodní operace ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„My, jakožto evropský domov cyklistiky, si klademe za cíl dostat příběhy jednotlivých členů pelotonu k co nejvíce evropským divákům. Chceme přitom dopřát stejnou pozornost mužskému i ženskému závodu. Pro fanoušky jsme se snažili připravit bezkonkurenční sportovní zážitek, který navíc bude doplněn o všechny nové programové formáty, třeba sérii Second to None,“ dodává.


Eurosportu se zároveň podařilo dát dohromady tým expertů, který je obsáhlejší než kdy předtím a rozhodně si nemůže stěžovat na nedostatek zvučných jmen. Jeho členy budou vítězové etap z uplynulých Grand Tours, národní šampioni i hvězdy pelotonu, včetně:

TOUR DE FRANCE

• Adam Blythe, Robbie McEwen, Dani Rowe a Orla Chennaoui (Spojené království)
• Bernie Eisel, Robert Bengsch a Jens Voigt (Německo)
• Jacky Durand, Steve Chainel a Philippe Gilbert (Francie)
• Riccardo Magrini, Wladimir Belli a Moreno Moser (Itálie)
• Alberto Contador a Eduardo Chozas (Španělsko)
• Bobbie Traksel (Nizozemsko)
• Jesper Worre (Dánsko)
• Alberto Contador a Philippe Gilbert (průvodci etapovou minisérií na YouTube kanále Eurosport Cycling)
• Jens Voigt, Adam Blythe a Matt Stephens (etapoví motoreportéři)
• Laura Meseguer, Matt Stephens, Hannah Walker, Anders Mielke a Louis-Pierre Frileux (mezinárodní tým reportérů a moderátorů)


TOUR DE FRANCE FEMMES

• Laura Winter, Dani Christmas a Dani Rowe (tým mezinárodního studia)
• Matt Stephens a Iris Slappendel (mezinárodní on-site reportéři)


Francii čeká kolosální cyklistické léto. Tour de France letos poslouží jako jakýsi otvírák Letních olympijských her v Paříži 2024 – první olympijské individuální časovky totiž odstartují již šest dní po finálové etapě mužské Tour. S napětím očekávaný třetí ročník Tour de France Femmes započne 12. srpna, tedy jen osm dní po posledním ženském závodě na olympiádě. Sezónu pak završí poslední Grand Tour, La Vuelta a España, která proběhne mezi 17. srpnem a 8. zářím.

Co se vyplatí sledovat? Mezi muži hlavně rivalitu mezi Tadejem Pogačarem ze Slovinska a obhajujícím loňským vítězem Jonasem Vingegaardem z Dánska – oba by si totiž na své konto rádi připsali hattrick žlutých trikotů. Zároveň jim ale šlapou na paty další vyzyvatelé, konkrétně vítězové Grand Tours Remco Evenepoel a Primož Roglič.

V ženském závodu se loňský úspěch pokusí zopakovat vítězka z Nizozemska Demi Vollering. Bude mít ovšem vážnou konkurenci, na vítězství si totiž myslí jak Kasia Niewiadoma z Polska, tak Lotte Kopecky z Belgie.

WBD disponuje nejrozsáhlejším portfoliem vysílacích práv k prestižním cyklistickým závodům. Ročně odvysílá přes tisíc hodin obsahu, včetně všech závodů mužské i ženské varianty World Tour. Fanoušci mají díky streamovacím platformám Max a discovery+, lineárním stanicím Eurosportu i jeho sociálním sítím a dalším digitálním kanálům zaručeno aktuální sportovní zpravodajství 24/7.


O Warner Bros. Discovery Sports

Warner Bros. Discovery Sports Europe zastupuje portfolio sportovních značek, kanálů a platforem společnosti WBD v Evropě. Dohromady každý měsíc oslovuje 130 milionů lidí, zapojuje fanoušky a široké publikum na více než 200 trzích a ve více než 20 jazycích na všech platformách, kde spotřebitelé tráví čas – neplacená televize, placená televize, stream, online a sociální sítě. Warner Bros. Discovery Sports Europe zahrnuje spotřebitelsky oblíbené značky Eurosport, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN), Golf Digest a GOLFTV v čele s PGA TOUR, TNT Sports ve Velké Británii a Irsku, jakož i sportovní pořady a obsah na discovery+ a na volně dostupných televizních kanálech Discovery. Spojují diváky s největšími sportovními událostmi na světě. Jsou domovem olympijských her v Evropě, tenisových Grand Slamů, cyklistických Grand Tours, více než 600 cyklistických přenosů ročně a UCI Track Champions League, celoroční PGA TOUR, nejlepší nové i stávající série elektrických závodů s ABB FIA Formula E World Championship a FIA eTouring Car World Cup a všech významných závodů mistrovství světa a světového poháru v zimních sportech. Společnost Warner Bros. Discovery Sports Europe doplňuje kompletní 360° nabídku svou divizí pro správu a propagaci akcí, Discovery Sports Events.


Karel Smetana, PR Specialist, Media:list, zdroj foto: Warner Bros, 25. 6. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.06.2024 • Pojďte poznávat svět prostřednictvím Prima ZOOM
21.06.2024 • ME v šermu na Eurosportu
21.06.2024 • léto na E! začíná E!-Lympiádou
17.06.2024 • HBO natočí třetí řadu Rodu draka
16.06.2024 • Zaostřeno na poznání s Prima ZOOM
14.06.2024 • 24 hodin Le Mans s tradiční komentátorskou trojkou Eurosportu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist