TV Óčko zaznamenalo rekord ve sledovanosti
Autor: PR Press TV Óčko , e-mail: info@ocko.tv Přidané: 15.12.2008


Hudební TV Óčko v listopadu dosáhla rekordní sledovanosti. Tuto nejpopulárnější hudební stanici v České republice sledovalo 1 043 tisíc diváků. Jde o nejlepší výsledek v historii stanice.


„Čísla hovoří jasně. Jsme nejsledovanější hudební a tematickou televizní stanicí v České republice a dlouhodobě jsme čtvrtou nejsledovanější stanicí za celoplošnými Novou, ČT1 a Primou,“ říká generální ředitel hudební TV Óčko Jiří Balvín. V listopadu získala hudební TV Óčko 44 tisíc nových diváků (v říjnu TV Óčko dosáhlo sledovanosti 999 tisíc diváků).

„Trvale rostoucí počet diváků hudební TV Óčko potvrzuje, že umíme udělat atraktivní program pro české diváky. Náš výsledek potvrzuje skutečnost a náš dlouhodobý názor, že pro tematické stanice je v České republice prostor,“ vysvětluje Jiří Balvín. „Rozhodně neusínáme na vavřínech a připravujeme několik zajímavých projektů, které k hudební TV Óčko určitě přivedou i další diváky,“ slibuje Jiří Balvín.

Jiří Balvín se také lehce ohrazuje proti označování hudební TV Óčko jako nové stanice. „Letos jsme oslavili šest let působení na českém trhu. Hudební TV Óčko funguje, je zisková, vysíláme všemi v České republice dostupnými kanály a u digitalizace pozemního vysílání jsme od začátku. Jediné, co je na nás nového, jsou neustále nové nápady na zatraktivnění našeho programu,“ s úsměvem říká Jiří Balvín.

Údaje o sledovanosti pocházejí z měření, které metodou TV metrů provádí společnost Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací (ATO).


PR Press TV Óčko, Rostislav Kocman, 15. 12. 2008Óčko je nejsledovanější hudební stanicí v zemi

Televizní stanice Óčko boduje mezi hudebními programy nabízenými digitálním operátorem UPC. Ve sledovanosti Óčko poráží i starší zahraniční televize, v listopadu si ho zapnulo přes milion lidí. Celkově je Óčko 22. nejsledovanější stanicí vysílaných UPC, z hudebních televizí je ale nejúspěšnější.

Průzkum sledovanosti jednotlivých stanic nabízených televizí UPC provedla společnost Millward Brown. Pomyslný souboj o české diváky jednoznačně vyhrály tradiční celoplošné stanice ČT1, Nova, Prima a ČT2.

V segmentu hudebních stanic ovšem dominuje televize Óčko, která patří do rodiny mediálního domu MAFRA, a. s. V listopadu ji sledoval téměř milion diváků. Až za ní skončila americká MTV, VH1 z domu Viacom a slovenská Musicbox.

"Jsme tím potěšení. Potvrzuje to zájem o tematické televize a ukazuje se, že postupná digitalizace dává menším televizím naději do budoucna," řekl iDNES.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

Óčko nedávno oslavilo šesté narozeniny. Do klubu Pacha v Praze na Pankráci mu přišlo přát spousta hudebních hvězd.

Mezi tematickými televizními stanicemi pak bodují zpravodajská ČT24, sportovní ČT4 Sport a filmová HBO.


Sledovanost hudebních stanic - stanice vysílané digitální televizí UPC:

1. Óčko
2. MTV
3. VH1
4. VH1 classic
5. Musicbox
6. C music
7. MTV Dance
8. MTV 2
9. Mezzo


Zdroj: abr, iDNES.cz, 11. 12. 2008

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3093/tv-ocko-zaznamenalo-rekord-ve-sledovanosti/