Štěpánské filmové menu; Pohádka, western, horor
Autor: Michal Režnar , e-mail: MichalReznar@seznam.cz Přidané: 26.12.2008

Pohádka, western a horor. I tak stručně by se dal shrnout dnešní filmový večer, který potěší každého milovníka filmu. Představí se nám nebojácná Maruška, bývalý námořní kapitán James McKay a také hotel se strašlivou minulostí…


Když Maruška předčítá ve třídě popis exkurze do filmového studia, paní učitelka nechce věřit, že čaroděj byl opravdu skutečný... Česká pohádka (1991).

O ZAPOMNĚTLIVÉM ČERNOKNĚŽNÍKOVI dnes ve 20:00 na programu Nova Cinema


Bývalý námořní kapitán James McKay přijede na Západ se svou snoubenkou Patricií Terrillovou. Mladá žena je dcerou nejmocnějšího muže v kraji, majitele obrovského ranče Henryho Terrilla. James se budoucímu tchánovi zamlouvá, ovšem jen do chvíle, kdy odmítne bránit se proti násilí. Do tohoto kraje ruka zákona nedosáhne a muži musejí často bojovat s honáky Terrillova konkurenta Rufuse Hannasseyho.

V sázce je totiž drahocenná voda, kterou oba rančeři potřebují pro svůj dobytek. Nenávist mezi oběma rody vrcholí a schyluje se k válce. James neví, jak to na Divokém západě chodí, přesto však stále odmítá změnit své zásady. Jen málokdo vidí, že je v mnoha ohledech statečnějším mužem než místní rváči a siláci... Americký western (1958).

Nenechte si ujít film VELKÁ ZEMĚ, který poběží od 22:00 na MGM


Od režiséra filmů Kruh, Kruh 2 přichází děsivý příběh o hotelu se strašnou minulostí. Zde se před 35 lety udál krvavý masakr. Filmový režisér se vrací ke scéně masové vraždy, aby přenesl děsivá zabití na filmové plátno. Začátek natáčení však ovlivní hrůzostrašné vize a noční můry členů štábu. Ten pravý osud si však musí každý prožít sám! Japonský horor (2005).

Zjistěte, jak probíhá PŘEVTĚLENÍ. Od 0:50 na kanálu Film+


pro satCentrum: Michal Režnar


Líbí se vám naše filmové tipy nebo máte nápad k jejich vylepšení? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem! A již zítra na tomto místě najdete další filmové tipy pro sváteční pohodu.


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3114/stepanske-filmove-menu-pohadka-western-horor/