Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 28.05.2024 - 12:34:34   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Změny parametrů | Články
 

SES ASTRA oznamuje ukončení mise satelitu ASTRA 5A

  Autor: PR Press SES Astra , e-mail: info@ses-astra.com Přidané: 19.01.2009


Společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (kótovaná na burzách Euronext Paris a v Lucembursku pod titulem SESG), oznamuje, že její satelit ASTRA 5A, dřívější satelit SIRIUS 2 na orbitální pozici 31,5 ° východně, po technickém výpadku ukončil svoji misi.


Společnost SES ASTRA okamžitě informovala příslušné obchodní partnery a většinu vysílání přesunula na jiný satelit ASTRA na orbitální pozici 23,5° východně. Tím jsou zabezpečeny služby pro německé provozovatele kabelových sítí a jejich servisní firmu KDL. Ekonomický dopad tohoto přesunu na skupinu SES v roce 2009 je bezvýznamný.

Pracovní týmy švédské vesmírné společnosti SSC (Swedish Space Corporation), technického provozovatele družice ASTRA 5A, a dodavatele satelitů Thales Alenia Space nyní intenzivně pracují na ukončení provozu satelitu. Spolu se skupinou SES také šetří příčiny této události.

Družice ASTRA 5A je umístěna na orbitální pozici 31,5° východně a na orbitální pozici 5° východně zahájila provoz v listopadu 1997 pod názvem SIRIUS 2. Společnost SES ASTRA brzy rozhodne o všem potřebném, aby se orbitální pozice 31,5° východně udržela a dále se rozvíjela při změněném scénáři vývoje satelitní flotily.


Markus Prayer, SES ASTRA


O společnosti SES ASTRA, www.ses-astra.com

Satelitní systém ASTRA představuje přední systém pro přímý příjem DTH v Evropě. Satelitní flotila se nyní skládá ze 14 satelitů ASTRA a dvou satelitů SIRIUS. Sdružený satelitní systém poskytuje své služby pro více než 117 milionů domácností v Evropě, které využívají satelitní příjem a kabelovou přípojku a přenáší asi 2500 analogových a digitálních televizních a rozhlasových kanálů.

SES ASTRA také poskytuje multimediální, telekomunikační a internetové služby na satelitní bázi pro firmy, vlády a jejich činnost. Na svých hlavních orbitálních pozicích soustřeďuje více než 60 programů HDTV. ASTRA představuje nejvýznamnější vysílací platformu HDTV pro čelní evropské vysílací organizace. Hlavní orbitální pozice ASTRA a SIRIUS jsou 19,2° východně, 28,2° východně, 23,5° východně, 5° východně a 31,5° východně.

Společnost SES ASTRA je členem skupiny SES (kótovaná na burzách cenných papírů Euronext Paris a v Lucembursku pod titulem SESG). SES je vlastníkem tří předních provozovatelů satelitu - SES ASTRA v Evropě, SES AMERICOM v Severní Americe a SES New Skies, které zabezpečují globální spojení i pokrytí. Skupina vlastní podíl 90 % ve společnosti SES Sirius v Evropě a také strategické podíly ve společnosti Ciel v Kanadě a Quetzsat v Mexiku. Skupina SES poskytuje špičková řešení v oblasti globální satelitní komunikace prostřednictvím své flotily 39 satelitů na 26 orbitálních pozicích. Další informace o skupině SES je možné najít na stránce: www.ses.com.


SES ASTRA Press, 16. 1. 2008, přeložil Petr Miklík


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.01.2009 • Zmena satelitnej frekvencie Trojky
02.01.2009 • Dnes končí vysílání TV JOJ na Astře 3A, nahradí ji STV3, TV JOJ pokračuje na Astře 1E [ 10 ]
21.12.2008 • Ariane 5 vynesla do vesmíru družice Hot Bird 9 a Eutelsat W2M
21.12.2008 • Satelit ASTRA 1M už je na své cílové pozici 19,2° východně a přebere tp. ASTRA 1G [ 5 ]
18.12.2008 • Dětský kanál „Nick Germany” už nevysílá nepřetržitě
16.12.2008 • Hot Bird 13° východně: „PDF Channel” změnil transpondér

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist