Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 28.05.2023 - 05:50:46   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Nekódovaný SPORT 5 nabídne přímý přenos slavné čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně

  Autor: PR Press SPORT 5 , e-mail: info@sport5.cz Přidané: 22.01.2009


Již potřetí v kariéře se Tomáš Enge postaví na start jednoho z nejvýznamnějších vytrvalostních závodů v Severní Americe – 24h Daytony – náležejícího do kalendáře prestižní série Grand-Am Rolex Sports Car Series 2009. Ovšem poprvé budou čeští fanoušci sledovat jeho počínání v přímém přenosu komentovaném v češtině, a to díky jediné české televizní stanici zaměřené výhradně na motoristický sport a motorismus, televizi SPORT 5.


Satelitní příjem SPORT 5 navíc nebude v období 23. ledna – 6. února kódován a tudíž bude volně přístupný.

Přímý přenos 24hodinového závodu z Daytony zahájí ve vysílání SPORT 5 cyklus pořadů věnujících se Grand-Am Rolex Sports Car Series 2009. A aby se divákům tato série přiblížila a aby se seznámili i s dalším programem SPORT 5 – přímými přenosy, sestřihy, vlastními pořady i tematickými magazíny – satelitní příjem SPORT 5 nebude v období 23. ledna – 6. února 2009 kódován a bude volně přístupný. Diváci, kteří své programové menu přijímají prostřednictvím televizních kabelových rozvodů (např. UPC Česká republika, Nej tv, apod.), nebo systémů IPTV (např. O2TV, 802.cz, apod.) budou mít přístup k programu podle podmínek operátorů.

Grand-Am Rolex Sports Car Series je v Severní Americe velice populárním šampionátem odehrávajícím se na okruzích tak zvučných jmen, jakými jsou Laguna Seca, Watkins Glen nebo Circuit Gilles Villeneuve, a utkávají se v něm specifické prototypy Daytona a vozy GT. Nejznámějším ze závodů série bezesporu zůstává 24h Daytony, jehož se česká závodnická jednička Tomáš Enge zúčastní již potřetí v kariéře. V letošní sezóně Tomáš Enge do 24hodinového maratónu odstartuje s prototypem BMW/Riley týmu Alegra Motorsports spolu s mezinárodní sestavou týmových kolegů: Ryanem Dalzielem (GBR), Chapmanem Ducotem (USA), Jean-Francoisem Dumoulinem (USA) a Carlosem de Quesadou (CAN).

Tým Alegra Motorsports by mohl svým výsledkem v závodě 24h Daytony příjemně překvapit, vždyť tomu napověděly výsledky třídenního oficiálního testování, v němž byl Tomáš Enge nejrychlejší v poslední jízdě a čtvrtý celkově. „Všechno je fajn, Alegra Motorsports je zkušená sestava a jedním z mých kolegů pro floridský maratón je Ryan Dalziel, s nímž se výborně doplňujeme. Také motor je vynikající. To jsou důležité klady a já doufám, že je v závodě dokážeme využít,“ věří Tomáš Enge. „Naše cíle jsou samozřejmě co nejvyšší, nicméně všichni víme, co takový závod obnáší. Stačí maličkost a je po všem. Nedostaneme-li se do kolize s dalšími vozy a vydrží-li technika, mohl by přijít slušný výsledek,“ uzavírá český závodník s tím, že kdyby nemá v lásce, a tak si počká na výsledek závodu.

Sérii živých vstupů z 24hodinového závodu ve floridské Daytoně zahájí SPORT 5 v sobotu 24. ledna ve 21:20 hodin (21:20 – 24:00 hodin). V neděli 25. ledna pak z Daytony přinese tři živé vstupy: ve 14:25 – 15:30, 19:25 – 20:00, 20:55 – 22:00 hodin.

Pravidelně aktualizované informace k závodu 24 Daytony naleznete také na www.sport5.cz.


Jak SPORT 5 získat?

SPORT 5 je zařazen do nabídky Sport O2 TV, je přístupný také klientům UPC ČR sítě – digitální TV a dále v kabelových sítích BKS Capital Partners Praha, HDD Praha, Kabel servis Praha, Planet A Praha, WMS s.r.o. Most, SELF servis Brno, Smart Comp Brno, STARNET České Budějovice, J.Ouda Klášterec nad Ohří, PODA Ostrava, MATTES AD Frýdek-Místek, Kabel Ostrov, s.r.o. Ostrov, Mame Moravské Budějovice, TRI R, a.s. Bratislava a SWAN, a.s. Bratislava.

Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC 3/4 a přístup k němu umožňují karty Trade and Technology (CS Link v České republice a Sky Link na Slovensku) a karty diGITALlink.


PR Press SPORT 5, Zuzana Havelková, BPA sport marketing


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
22.01.2009 • Čtvrtečním večerem nás provede zamilovaný panic
21.01.2009 • Filmové pecky na středeční večer
20.01.2009 • Úterní filmové menu vás rozesměje, dojme i napne [ 3 ]
19.01.2009 • Videoarchiv (3.): Netradiční záběry z vysílání zpravodajské ČT 24
19.01.2009 • Pondělní filmové menu
18.01.2009 • Nedělní filmové menu; a skvělá komedie [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist