Nekódovaný SPORT 5 nabídne přímý přenos slavné čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně
Autor: PR Press SPORT 5 , e-mail: info@sport5.cz Přidané: 22.01.2009
Již potřetí v kariéře se Tomáš Enge postaví na start jednoho z nejvýznamnějších vytrvalostních závodů v Severní Americe – 24h Daytony – náležejícího do kalendáře prestižní série Grand-Am Rolex Sports Car Series 2009. Ovšem poprvé budou čeští fanoušci sledovat jeho počínání v přímém přenosu komentovaném v češtině, a to díky jediné české televizní stanici zaměřené výhradně na motoristický sport a motorismus, televizi SPORT 5.


Satelitní příjem SPORT 5 navíc nebude v období 23. ledna – 6. února kódován a tudíž bude volně přístupný.

Přímý přenos 24hodinového závodu z Daytony zahájí ve vysílání SPORT 5 cyklus pořadů věnujících se Grand-Am Rolex Sports Car Series 2009. A aby se divákům tato série přiblížila a aby se seznámili i s dalším programem SPORT 5 – přímými přenosy, sestřihy, vlastními pořady i tematickými magazíny – satelitní příjem SPORT 5 nebude v období 23. ledna – 6. února 2009 kódován a bude volně přístupný. Diváci, kteří své programové menu přijímají prostřednictvím televizních kabelových rozvodů (např. UPC Česká republika, Nej tv, apod.), nebo systémů IPTV (např. O2TV, 802.cz, apod.) budou mít přístup k programu podle podmínek operátorů.

Grand-Am Rolex Sports Car Series je v Severní Americe velice populárním šampionátem odehrávajícím se na okruzích tak zvučných jmen, jakými jsou Laguna Seca, Watkins Glen nebo Circuit Gilles Villeneuve, a utkávají se v něm specifické prototypy Daytona a vozy GT. Nejznámějším ze závodů série bezesporu zůstává 24h Daytony, jehož se česká závodnická jednička Tomáš Enge zúčastní již potřetí v kariéře. V letošní sezóně Tomáš Enge do 24hodinového maratónu odstartuje s prototypem BMW/Riley týmu Alegra Motorsports spolu s mezinárodní sestavou týmových kolegů: Ryanem Dalzielem (GBR), Chapmanem Ducotem (USA), Jean-Francoisem Dumoulinem (USA) a Carlosem de Quesadou (CAN).

Tým Alegra Motorsports by mohl svým výsledkem v závodě 24h Daytony příjemně překvapit, vždyť tomu napověděly výsledky třídenního oficiálního testování, v němž byl Tomáš Enge nejrychlejší v poslední jízdě a čtvrtý celkově. „Všechno je fajn, Alegra Motorsports je zkušená sestava a jedním z mých kolegů pro floridský maratón je Ryan Dalziel, s nímž se výborně doplňujeme. Také motor je vynikající. To jsou důležité klady a já doufám, že je v závodě dokážeme využít,“ věří Tomáš Enge. „Naše cíle jsou samozřejmě co nejvyšší, nicméně všichni víme, co takový závod obnáší. Stačí maličkost a je po všem. Nedostaneme-li se do kolize s dalšími vozy a vydrží-li technika, mohl by přijít slušný výsledek,“ uzavírá český závodník s tím, že kdyby nemá v lásce, a tak si počká na výsledek závodu.

Sérii živých vstupů z 24hodinového závodu ve floridské Daytoně zahájí SPORT 5 v sobotu 24. ledna ve 21:20 hodin (21:20 – 24:00 hodin). V neděli 25. ledna pak z Daytony přinese tři živé vstupy: ve 14:25 – 15:30, 19:25 – 20:00, 20:55 – 22:00 hodin.

Pravidelně aktualizované informace k závodu 24 Daytony naleznete také na www.sport5.cz.


Jak SPORT 5 získat?

SPORT 5 je zařazen do nabídky Sport O2 TV, je přístupný také klientům UPC ČR sítě – digitální TV a dále v kabelových sítích BKS Capital Partners Praha, HDD Praha, Kabel servis Praha, Planet A Praha, WMS s.r.o. Most, SELF servis Brno, Smart Comp Brno, STARNET České Budějovice, J.Ouda Klášterec nad Ohří, PODA Ostrava, MATTES AD Frýdek-Místek, Kabel Ostrov, s.r.o. Ostrov, Mame Moravské Budějovice, TRI R, a.s. Bratislava a SWAN, a.s. Bratislava.

Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC 3/4 a přístup k němu umožňují karty Trade and Technology (CS Link v České republice a Sky Link na Slovensku) a karty diGITALlink.


PR Press SPORT 5, Zuzana Havelková, BPA sport marketing

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3185/nekodovany-sport-5-nabidne-primy-prenos-slavne-ctyriadvacetihodinovky-v-daytone/