Březnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Autor: Redakce satCentrum/HBO Czech , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 01.03.2009
Filmový kanál Cinemax nabízí v březnu řadu filmových lahůdek, z nichž si vybere určitě každý. Je libo adaptaci dramatu Tennesseeho Williamse Sestup Orfeův, francouzsko-italskou tragikomedii s Marcellem Mastroiannim Všem se daří dobře, drama o zneužívání moci a touze po svobodě Půlnoční expres anebo drsný průhled do jihoafrického podsvětí Jerusalema?

Určitě vás zaujmou i čtyři pondělní večery s filmy známého francouzského režiséra Erica Rohmera...


Sběratelka
Sebestředný playboy Adrien (Patrick Bauchau) tráví prázdniny v St. Tropez a v luxusním letovisku si najde objekt letního flirtu. Přitažlivá Haydée (Haydée Politoffová), jež ráda koketuje s muži, jej ale vytrvale odmítá. Mladík, zvyklý na dívčí přízeň, se do přelétavé "sběratelky" zamiluje... Moralitu o důsledcích špatného výběru partnera natočil v roce 1967 známý francouzský režisér Eric Rohmer.
Kanál Cinemax uvede během březnových pondělních večerů tři další Rohmerovy snímky Moje noci s Maud (1969), Klářino koleno (1970) a Po lásce (1972).
Premiéra: pondělí, 2. března ve 20:00

Půlnoční expres
Mladý Američan (hraje ho Brad Davis) je v Turecku zatčen za pašování narkotik a odsouzen na třicet let. V tamějším vězení zažívá kruté ponižování i fyzické týrání. Oficiální žádosti i intervence mladíkových rodičů zůstávají bezvýsledné. Jediným východiskem z beznadějné situace se ukáže plán na riskantní útěk... Drsné drama o zneužívání moci a touze po svobodě vzniklo v roce 1978 podle skutečných událostí, které ve své knize popsal Billy Hayes. Získalo Oscary za hudbu a adaptovaný scénář, který napsal renomovaný Oliver Stone. Režii měl Alan Parker, který byl hostem loňského Febiofestu.
Premiéra: pátek, 6. března ve 23:35

Sestup Orfeův
Adaptaci stejnojmenného dramatu Tennesseeho Williamse natočil v roce 1960 režisér Sidney Lumet. Hrdinou je pohledný tulák (Marlon Brando), který najde práci v zapadlém městečku. Octne se však v ohnisku zájmu frustrované majitelky obchodu (Anna Magnaniová), jejíž manžel umírá na rakovinu. Do jeho života vstoupí také mladá tulačka (Joanne Woodwardová), s níž se kdysi potkal v New Orleans. Spletité vztahy, související s odhalením dávného tajemství, vyvrcholí tragédií.
Premiéra: pátek, 13. března ve 20:00

Všem se daří dobře
Vdovec Matteo (Marcello Mastroianni), který sní o dávné rodinné idyle, na stará kolena opustí Sicílii. Poprvé v životě se vypraví na pevninu, kde chce navštívit svých pět potomků. Optimistické představy o jejich spokojené existenci se však ukážou mylné. Hrdina navíc zjistí, že je vlastním dětem spíš na obtíž... Francouzsko-italskou tragikomedii o konfrontaci hodnot realizoval v roce 1990 Giuseppe Tornatore. Hudbu zkomponoval slavný Ennio Morricone.
Premiéra: pátek, 20. března ve 20:00

Soukromé lekce
Hrdinou belgicko-francouzského psychologického dramatu je dospívající Jonas, který čelí vážnému životnímu otřesu. Mladík, jenž kvůli své vášni pro tenis zanedbával studia, je vyhozen ze školy a ztrácí perspektivy do budoucna. Oporu nenajde ani u svých rodičů: otec se stará o novou rodinu, matka je často na služebních cestách. Do kritické situaci však zasáhne Jonasův starší přítel Pierre... Příběh o spletitém dozrávání natočil podle vlastního scénáře Joachim Lafosse.
Premiéra: úterý, 24. března ve 20:00

Jerusalema
Drsný průhled do jihoafrického podsvětí, jež vzdáleně připomíná slavný snímek Město bohů, realizoval Ralph Ziman. Negramotný Lucky pracuje u benzinové pumpy a sní o luxusních vozech, domě s výhledem na moře a vzdělané manželce. Se svým nejlepším kamarádem začne krást auta a pořídí si oblek, novou lednici a hi-fi soupravu. Zároveň se však propadne do polosvěta organizovaného zločinu. Poté, co se připlete k ozbrojené loupeži, musí se vydat na útěk.
Premiéra: úterý, 31. března ve 20:00


Placený filmový kanál Cinemax vysílá v kabelových sítích v ČR a SR a také v satelitních platformách UPC Direct a DIGI TV na satelitech Astra 1H na pozici 19,2 st. východně a Intelsat 10-02 na pozici 1,0 st. západně. Úplné měsíční programové přehledy - Guide, Synopse a Premiéry kanálu Cinemax (a také program Cinemaxu 2, který vysílá jen v některých kabelových sítích) si můžete stáhnout na našem webu v sekci TV Download.

Oficiální stránka Cinemaxu: www.cinemaxtv.cz.


Pavla Brožková, PR & Marketing Coordinator HBO Czech Republic a redakce satCentrum, 1. 3. 2009

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3265/breznove-filmove-lahudky-na-cinemaxu/