TV NOVA a NOVA Sport vysílají MOTO GP a Formuli 1
Autor: PR Press TV Nova , e-mail: info@nova.cz Přidané: 26.03.2009
Po mnoha letech se přímé přenosy mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP stěhují z Eurosportu a ČT na stanice TV NOVA a NOVA Sport. Úspěšným jednáním se podařilo získat exkluzivní smlouvu na vysílací práva pro Českou a Slovenskou republiku, která umožňuje vysílání maximálního množství programů z jednotlivých Velkých cen. Obě stanice zároveň pokračují ve vysílání přímých přenosů Formule 1.


Praha 26. března 2009„Pro TV NOVA je to další důležitý krok, kterým chceme fanouškům přinést ještě více skvělých sportovních zážitků za účasti českých jezdců a potvrdit, že motoristický sport děláme dobře a chceme se mu věnovat dlouhodobě,“ říká generální ředitel TV NOVA Petr Dvořák. Marek Kindernay, ředitel stanice NOVA Sport, dodává: „O získání Moto GP jsme usilovali dlouhou dobu a jsem moc rád, že se nám to nakonec podařilo. Divákům můžu slíbit maximální možné množství přenosů, nejen samotných závodů, ale i kvalifikací a tréninků.“


TV NOVA vysílá kategorii MOTO GP

Na stanici TV NOVA budeme vysílat přímé přenosy nejprestižnější kategorie Moto GP. Ke každému závodu bude vždy připraveno moderované studio, ve kterém shrneme dění v seriálu, a především události ze závodů nižších kubatur.


NOVA Sport ukáže souboje českých závodníků

NOVA Sport se bude věnovat přenosům závodů kategorie 125 cm³ a 250 cm³, které jsou z pohledu diváků zajímavé účastí několika českých jezdců. Kromě samotných závodů se bude NOVA Sport věnovat i tréninkům a kvalifikacím, které budeme vysílat v pátek a v sobotu. Díky spolupráci obou stanic tak divák uvidí všechno podstatné z každého závodního víkendu. Samozřejmostí pak budou reprízy všech závodů na stanici NOVA Sport.


Moderátoři, komentátoři Moto GP

Moderované studio k závodům kategorie Moto GP bude moderovat Ivana Vavřínová, kterou diváci znají ze sportovního zpravodajství Sport 21.

Moderátorský tým bude tvořit čtveřice zkušených komentátorů a velkých příznivců motorek, ve složení Miloš Čihák, Josef Kubíček, Václav Svoboda a Petr Jansa.


Formule 1

Již čtvrtým rokem přinese televize NOVA přímé přenosy nejprestižnější motoristické soutěže světa, Formule 1. Po úspěšných jednáních se podařilo získat exkluzivní vysílací práva na další tři roky, TV NOVA proto bude i nadále Formuli 1 věnovat velký prostor.

TV NOVA odvysílá živě všech 17 Velkých cen. Jejich součástí bude již tradičně moderované studio s aktuálními informacemi a zajímavými reportážemi z motoristického prostředí.

Stanice NOVA Sport nabídne živé přenosy tréninků a kvalifikací, odvysílá také záznamy všech závodů.


Moderátoři, komentátoři F1

Martin Pouva od roku 2005 na Nově připravuje moderované studio k závodům Formule 1, ve kterém motoristickým fanouškům zprostředkovává zajímavosti ze světa Formule 1.

Přímé přenosy závodů budou komentovat spolupracovníci TV Nova pro závody Formule 1 Pavel Turek a Tomáš Richtr.


Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3316/tv-nova-a-nova-sport-vysilaji-moto-gp-a-formuli-1/