Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.03.2023 - 09:36:50   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

ASTRA poskytuje své služby již 122 miliónům evropských domácností

  Autor: PR Press SES ASTRA/PRAM , e-mail: info@ses-astra.com Přidané: 31.03.2009


Praha, 31. března 2009: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), oznámila, že výrazně rozšířila své pokrytí na území Evropy, zejména pak ve Francii, na Ukrajině a ve Velké Británii. Analogové nebo digitální televizní vysílání prostřednictvím satelitu dnes zajišťuje pro 122 mil. domácností v celé Evropě.


Na výrazném nárůstu počtu zákazníků má největší podíl rostoucí obliba digitálního vysílání ze satelitů ASTRA u evropských diváků. Provozovatel satelitního systému jen během roku 2008 získal na 6,1 mil. domácností s digitálním satelitním přijímačem, a tak celkový počet domácností přijímajících digitální signál vzrostl na 47,2 milionů (74 % všech domácností s digitálním satelitem). ASTRA coby přední hráč na trhu s digitálním satelitním vysíláním typu DTH (Direct-to-Home) zároveň i nadále provozuje nejdůležitější platformu televizního vysílání v kvalitě HD (High Definition). Prostřednictvím svých satelitů dnes zajišťuje bezmála 70 kanálů v kvalitě HD, které sleduje odhadem 1,9 mil. evropských domácností vybavených televizorem s technologií HD.

Digitální vysílání dnes využívá 50 procent evropských zákazníků, což představuje 122 mil. domácností z celkového počtu 243 mil. domácností vybavených televizorem. Satelitní přenos (včetně přenosu zajišťovaného dalšími operátory) opět potvrdil svoji významnou roli na poli digitalizace. Digitální signál ze satelitu využívá více než čtvrtina všech domácností vybavených televizorem, resp. 52 % procent všech domácností s digitálním přijímačem. Rychlost digitalizace je v případě satelitní infrastruktury třikrát rychlejší (89 procent) než v případě kabelových sítí (27 procent).

Uvedené hodnoty vyplývají z posledního průzkumu SES ASTRA Satellite Monitor, který se zpracovává každoročně v 35 zemích na území Evropy a severní Afriky. Sběr dat vychází z 65 tisíc telefonických a osobních pohovorů. Metodologii průzkumu a dosažené výsledky kontrolují nezávislé ústavy, přičemž jeho výsledky akceptují regulační orgány coby objektivní ukazatele trhu.

„Nejnovější průzkum ukazuje na to, že SES ASTRA je schopna výrazně zvýšit své postavení v rychle se měnícím a vysoce konkurenčním prostředí,“ uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Těžíme z výhod dynamicky rostoucích trhů a odvětví v rámci celé Evropy a severní Afriky. Dosažené úspěchy nás povzbuzují k tomu, abychom pokračovali v naší strategii vystupovat jako neutrální dodavatel služeb pro vysílací společnosti. Namísto investic do vlastního obsahu či programů se věnujeme špičkovým technologiím, které posunou vývoj TV vysílání do příští generace.“


Stručný přehled výsledků průzkumu Satellite Monitor na území Evropy a severní Afriky
(z konce roku 2008):

• Celkem 243 mil. domácností na území Evropy přijímá analogový nebo digitální televizní signál.
• Flotila satelitů ASTRA poskytuje služby 122 mil. domácnostem (analogové nebo digitální vysílání) na území Evropy a severní Afriky (53,4 mil. typu DTH, 68,8 mil. prostřednictvím kabelu a zakončovacích zařízení).
• 50 %, resp. 122 mil. domácností s televizorem přijímá digitálně (zahrnuje všechny formy příjmu: satelit, kabel, pozemní vysílání, IPTV).
• Satelit používá 63,9 mil. domácností přijímajících digitálně (52 % celkového trhu s digitálním vysíláním), kabelový přenos používá 19,7 mil. domácností s digitálním příjmem (16 %), pozemní vysílání využívá 31,7 mil. domácností přijímajících digitálně (26 %), TV přes DSL používá 6,8 mil. domácností (6%).
• ASTRA poskytuje služby pro 47,2 mil. domácností s digitálním satelitním přijímačem (74 % všech domácností s digitálním satelitem).
• ASTRA během roku získala 6,1 mil. domácností s digitálním satelitním přijímačem.
• ASTRA přenáší bezmála 70 kanálů v kvalitě HD a poskytuje služby 1,9 mil. domácností vybavených technikou HD.
• Rychlost digitalizace je v případě satelitního vysílání třikrát rychlejší (89 %) než v případě kabelových sítí (27 %).


Adrian Gumulák, ASTRA Central Eastern Europe
Anna Hroudová, PRAM Consulting s.r.o.O společnosti SES ASTRA, www.ses-astra.com

SES ASTRA představuje přední satelitní systém DTH (Direct-to-Home) v Evropě. Flotila dnes zahrnuje 14 družic ASTRA a dvě družice SIRIUS. Celá soustava satelitů dnes zajišťuje služby více než 117 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší bezmála 2500 analogových i digitálních televizních a rozhlasových kanálů. SES ASTRA dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům. Satelity ASTRA a SIRIUS dnes tvoří základ nejdůležitější platformy HDTV vysílání pro přední evropské vysílací společnosti – ty prostřednictvím hlavní orbitální pozice přenášejí téměř 70 kanálů v kvalitě HD (High Definition). Družice ASTRA a SIRIUS pracují na orbitálních pozicích 19,2° východní délky, 28,2° vých., 23,5° vých., 5° vých. a 31,5° východně.

SES ASTRA je součástí satelitní společnosti SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG). SES vlastní tři přední operátory satelitních služeb na trhu: SES ASTRA v Evropě, SES AMERICOM v Severní Americe a SES NEW SKIES, jenž poskytuje celosvětové pokrytí a konektivitu. Společnost je v Evropě majitelem 90% podílu v SES SIRIUS a dále vlastní strategický podíl ve společnostech Ciel (Kanada) a Quetzsat (Mexiko). SES nabízí satelitní služby vynikající kvality prostřednictvím své flotily 40 družic rozmístěných na 26 orbitálních pozicích kolem celé zeměkoule. Další informace o společnosti SES najdete na stránkách: www.ses.com


PR Press SES ASTRA, 31. 3. 2009


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.04.2009 • Psali jsme na Apríla: Venkov TV startuje 1. 4. 2009 [ 8 ]
31.03.2009 • Skylink – nové programy zprovozněny
31.03.2009 • NOVA Sport HD na Skylinku [ 1 ]
31.03.2009 • 1. dubna startuje sportovní kanál SPORT 2
30.03.2009 • Kanál Super TV ukončil vysílání z družice W2 (16° východně)
30.03.2009 • Společnost SES ASTRA vstupuje na chorvatský trh

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist