Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 05:01:12   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

STV začína spolupracovať s juhokórejskou TV ARIRANG

  Autor: PR Press STV , e-mail: info@stv.sk Přidané: 02.04.2009
Slovenská televízia začína spolupracovať s ďalšou svetoznámou televíznou sieťou, juhokórejskou TV ARIRANG.


Po úspešnom odštartovaní spolupráce medzi Slovenskou televíziou a CNN World Report je to už druhá televízna sieť vysielajúca v anglickom jazyku po celom svete, ktorej diváci sa budú môcť dozvedieť aktuálne informácie o dianí na Slovensku a recipročne sa Slováci dozvedia viac informácií o Kórei.

Impulzom je Zmluva o spolupráci, ktorú 2. apríla generálny riaditeľ STV Štefan Nižňanský na pôde Slovenskej televízie podpísal s predstaviteľmi TV ARIRANG. „Cieľom spolupráce je vzájomná výmena informácií o spôsobe života ľudí, prostredí a kultúrnych tradíciách, čo môže napomôcť k lepšiemu spoznávaniu sa a obohateniu našich národov,“ uviedol Štefan Nižňanský na stretnutí s kórejským predstaviteľmi. V prípade záujmu ponúkol TV ARIRANG výmenu programov a dokumentov Slovenskej televízie. Generálny riaditeľ sa tiež poďakoval veľvyslancovi Juhokórejskej republiky za sprostredkovanie pobytu štábu STV v Kórei pri nakrúcaní reportáže o živote v tejto krajine. Dokument pod názvom Haló, tu Kórea odvysielame v piatok 3. apríla o 21:50 h na Dvojke.

Výkonný riaditeľ TV ARIRANG Choi Choong-Hoon rovnako ocenil vzájomnú spoluprácu. Uviedol, že doteraz ich televízia podpísala 39 medzinárodných dohôd, vlani sa dohodli na kooperácii s Maďarskou televíziou a s Chorvátskou televíziou, v tomto roku chcú rozšíriť spoluprácu aj s Poľskom. Význam vzájomného dohovoru so Slovenskou televíziou vidí najmä v sprostredkovaní informácií a programov o spôsobe života Slovákov, našej krajine a kultúre.

Medzinárodná televízna sieť ARIRANG vysiela 24 hodín v 7 jazykoch v 188 krajinách po celom svete. ARIRANG sa zameriava na spravodajstvo, dokumenty, vzdelávacie a detské programy, jazykové kurzy a informácie zo sveta šoubiznisu.

ARIRANG momentálne vysiela na troch kanáloch: ARIRANG World, ARIRANG Korea a ARIRANG Arab s titulkami v arabčine, čínštine a španielčine a od minulého roku dokonca aj v ruskom, vietnamskom a indonézskom jazyku. Jej signál pokrýva väčšinu Európy, Severnú Ameriku, Áziu, Austráliu a oblasť Tichomoria. Podľa ich údajov ARIRANG sleduje okolo 63 miliónov domácností.

Kórea sa minulý rok stala ôsmym najväčším obchodným partnerom Slovenska, pričom objem bilaterálneho obchodu prekročil 3 miliardy USD. Momentálne na Slovensku pôsobí viac ako 60 kórejských spoločností, ktoré zamestnávajú vyše 450 Kórejcov a 20 tisíc Slovákov. Spoločne sa podieľajú na tvorbe až 10 % HDP Slovenska. Napríklad produkcia spoločností Samsung a Kia dosiahla za minulý rok 10 biliónov USD. Tieto fakty robia Slovensko zaujímavé aj pre juhokórejské médiá, vrátane Arirang TV.


Želmíra Habánová, hovorkyňa STV


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.04.2009 • Country a folk na domácí satelitní televizi - bohužel jen apríl a nenaplněné přání...
30.03.2009 • Týden se Skylinkem
27.03.2009 • HDTV Forum 2009
16.02.2009 • Z1 poprvé v monitoringu reklamních příjmů - těsně za Nova Cinema a ČT24
31.12.2008 • PF 2009 [ 7 ]
31.12.2008 • TV Barrandov spustila informační linku a začala vysílat upoutávky

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist