Začala vysílat Stanice O
Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 15.09.2002
Dnešního dne jsme se dočkali a ze satelitu Eurobird byl spuštěn nový hudební kanál – Stanice O. Vysílání je volné, nekódované a do konce září se jedná o zkušební rozjezd. Signál Stanice O je šířený pomocí satelitního a kabelového vysílání.

Satelitní fanoušek jej zachytí na družici Eurobird (28,5 stupňů východně) v paketu Czechlink na tr. 12,607 H, SR 27500, FEC 3/4, SID 5, V-PID 164, A-PID 96.

První zkušební vysílání na satelitu bylo spuštěno v neděli 15.9. v 12.00 hod. Již předtím byl celé dopoledne přenášený test – rudá obrazovka s velkým Očkem, jaké známe z webu www.staniceo.cz, dále je v levém horním rohu logo O a v pravém obdélníček s textem ZKUŠEBNÍ VYSÍLÁNÍ +420 2 5570 2719 staniceo@staniceo.cz. Logo i zmiňovaný obdélník s textem, tlf. č. a e-mailovou adresou zůstává na obrazovce i po zahájení vysílání. Přesně úderem poledne se na obrazovce objevuje první jingle – tři salvy a „výstřely“ žlutého Očka na žlutém pozadí. A hned v rychlém sledu následují první domácí (české a slovenské) klipy: Jaromír Nohavice – Básnířka, Vltava – Hurá písničky!, Jana Kirschner – V cudzom meste, Satelit kanibal – Šťastnej jako blecha, Moby – We are all made of stars… Takový byl play list první čtvrthodiny vysílání. Mezi písničkami je vždy zařazený pětivteřinový zajímavě a nápaditě zpracovaný jingl Stanice O, kde je dominantním – jak jinak, právě písmeno O. Do 30.9.2002 se jedná o zkušební vysílání, proto převažují domácí klipy s jingly. Teprve později dostanou prostor i pravidelné programové bloky.

Ano, program Stanice O budou z devadesáti procent právě tvořit hudební klipy. Koncept Stanice O se opírá o průzkum cílových skupin a jejich hudebních preferencí, stylově zaměřuje na mladé posluchače ve věku od 15 do 25 let a program doplňuje o řadu prvků, které umožní přesah do vyšších věkových kategorií.
Hudební obsah vysílání připravuje tým redaktorů (mj. Jana Kománková, Petra Ludvíková, Luděk Staněk, Petr Dorůžka, Petr Skoumal, Marta Fenclová, Adam Nenadál a řada dalších) pod vedením hudebního dramaturga Davida Berdycha.

V programu Stanice O se objeví řada unikátních prvků a originálních nápadů, které se budou opírat o moderní technologie dosud v televizním vysílání nepoužívané. Tento program Stanice O připravuje tým tvůrců dnes již neexistující legendární pražské rozhlasové stanice Rádio Limonádový Joe sdružený pod vedením Dušana Všelichy (Ovar Šerif) ve společnosti Joe PR. Vizuální stránku vysílání chystají umělci ze studia Divus s uměleckým šéfem Ivanem Mečlem. Program Stanice O nabídne svým divákům větší míru komunikace a interaktivity, než je dosud ve vysílání zvykem. V programu se do éteru vrátí populární „limonádoví“ moderatizátoři Ester Kočičková, Lucián Krutomluv, Ovar Šerif a mnoho dalších, kteří budou vytvářet jedinečný svět založený na nadhledu a sebeironii.

Kontaktní údaje Stanice O:

Stanice O, a.s.
Vrchlického 29
150 00 Praha 5

tel: 02 / 5570 2719, 02 / 5570 2722, 02 / 5570 2723
fax: 02 / 5570 2799

e-mail: staniceo@staniceo.cz
web: www.staniceo.cz

Představenstvo - předseda: Jiří Němeček, členové: Pavel Fromberger, Zdeněk Mandík
Dozorčí rada - předseda: Dušan Všelicha, členové: Miroslav Dražil, Marie Glaserová

Mediálně zastupuje agentura Joe PR
Kontakt: Dušan Všelicha - tel. 0602 / 193 819


Přejeme novému kanálu Stanice O hodně kvalitní hudby a spoustu nápadů a invence.
A samozřejmě v první řadě hodně spokojených diváků!

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/355/zacala-vysilat-stanice-o/