Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 15:59:55   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prosincové filmové lahůdky na Cinemaxu

  Autor: Redakce satCentrum/HBO Czech , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 25.11.2009Placený filmový kanál Cinemax v posledním měsíci v roce odvysílá zajímavé a léty prověřené filmy Doktor Živago, Taking Off, Great Balls of Fire!, Stanley a Iris, Zloději jako my, Gladiátor, Carrie, Zelená míle a další lahůdky...


Doktor Živago

Historickou fresku, inspirovanou stejnojmenným románem Borise Pasternaka, natočil v roce 1965 režisér David Lean. Titulním hrdinou dramatu s politickými podtexty je lékař Jurij Živago (Omar Sharif), ženatý se svou dětskou láskou Táňou (Geraldine Chaplinová). Kultivovaný doktor odjede do války, kde se zrodí jeho osudový vztah s mladou Laurou (Julie Christieová), provdanou za prominentního revolucionáře. Po bolševickém převratu Živagova rodina živoří, lékař s literárními ambicemi zažije konflikt mezi rudými a jejich oponenty... Film získal pět Oscarů - za scénář, kameru, výpravu, kostýmy a hudbu.

Premiéra: pátek, 4. prosince ve 20:00 h


Taking Off

První americký film Miloše Formana, satira o mladických iluzích, rodičovských pošetilostech a generačních nedorozuměních. Šestnáctiletá Jeannie (Linnea Heacocková) z nejasných důvodů zmizí z domova. Nervózní rodiče (Buck Henry a Lynn Carlinová) se ji vydávají hledat a absolvují sérii bizarních zážitků - včetně instruktáže v kouření marihuany a partie svlékacího pokeru. Anekdotické pásmo z roku 1971 vrcholí epizodou, v níž otec zpovídá dívčina nápadníka a dozví se výši jeho příjmů... Defilé adeptek v úvodu snímku, kde se objevují nemohoucí slečinky i skutečné talenty, připomíná autorovu prvotinu Konkurs.

Premiéra: úterý, 8. prosince ve 20:00 h


Great Balls of Fire!

Hlavní postavou biografického dramatu, které v roce 1989 realizoval Jim McBride, je slavný hudebník Jerry Lee Lewis. Jeden z průkopníků rokenrolu byl špičkovým pianistou, na vrchol své kariéry vystoupal ve druhé polovině padesátých let. Právě tehdy se však zamiloval do své třináctileté neteře (Winona Ryderová), což znamenalo řadu soukromých i profesionálních potíží. Podtext rekonstrukce se spoustou slavných songů tvoří úvaha o konfliktu svobody s puritánstvím. Ústřední roli snímku, pojmenovaného podle Lewisova největšího hitu, ztvárnil Dennis Quaid.

Premiéra: pátek, 11. prosince ve 20:00 h


Ráj na Západě

Elias (Riccardo Scamarcio), pocházející ze země u Středozemního moře, se rozhodne ilegálně emigrovat. Pašerácká loď, na níž cestuje spolu s dalšími běženci, je ale odhalena. Mladík se vrhne do vln a po vyčerpávající plavbě se octne v luxusním letovisku na francouzském pobřeží. Brzy poznává odvrácené stránky zdánlivého ráje... Pikareskní mozaika je novinkou známého filmaře řeckého původu Costy Gavrase, do jehož filmografie patří oscarové drama Z (1969) o likvidaci nepohodlného politika, retro Doznání (1970) o stalinských procesech v Československu, či rekonstrukce Nezvěstný (1982) o zvěrstvech v Chile.

Premiéra: sobota, 12. prosince ve 20:00 h


Stanley a Iris

Průhled do americké každodennosti líčí křehkou známost dvou obyčejných lidí. Ovdovělá matka dvou dětí si vydělává na živobytí ve velké pekárně. Upracovaná Iris (Jane Fondová) má problémy s násilnickým manželem své sestry, s níž žije v jedné domácnosti. Zdrženlivá žena se seznámí se sympatickým kuchařem, který však tají svůj velký handicap. Dobrosrdečný Stanley (Robert DeNiro) je totiž negramotný. Když kvůli tomu přijde o zaměstnání, obrátí se právě na svou přítelkyni... Romantické drama se sociálně kritickými prvky natočil v roce 1990 režisér Martin Ritt.

Premiéra: pondělí, 14. prosince ve 20:00 h


Zloději jako my

Klasika legendárního amerického režiséra Roberta Altmana (1925 - 2006) vypráví o trojlístku trestanců, jež uprchnou z vězení a začnou se živit bankovními loupežemi. Sympatičtí desperáti, kteří nikoho nezabíjejí, se stanou populární u obyčejných lidí. Během obskurní anabáze se jeden z nich (Keith Carradine) zahledí do prostoduché dívky (Shelley Duvallová)... Originální retro, situované do třicátých let minulého století, patří do volné série, v níž autor demystifikoval americké mýty. Tento trend pak rozvinul ve fresce Nashville (1976) o pozadí country- music, či v satiře Hráč (1992) o zákulisí Hollywoodu.

Premiéra: pátek, 18. prosince ve 20:00 h


Svatba za bílé noci

Islandská hořká komedie, uvedená na letošním karlovarském festivalu, líčí bizarní události, související s chystanou svatbou. Ženichem je ovdovělý profesor literatury, nevěstou je jedna z jeho studentek. Dívčina hysterická matka chce sňatku zabránit a situaci zkomplikuje rovněž Jonův svědek, který nezvládne svou vášeň pro alkohol. Pitoreskní živočichopis s originální výtvarností, volně inspirovaný hlavními postavami z Čechovova dramatu Ivanov, režíroval Baltasar Kormákur. Jeho předchozí snímek, ponuré kriminální drama Severní blata bylo předloni ve Varech oceněno Křišťálovým glóbem.

Premiéra: sobota, 19. prosince ve 20:00 h


Gladiátor

Americký velkofilm z roku 2000 začíná vítěznou bitvou římských legionářů s Germány. V konfliktu se vyznamená generál Maximus (Russell Crowe), kterému chce umírající císař svěřit vládu nad Římem. Imperátorův slabošský syn (Joaquin Phoenix) nechá zabít nejbližší svého soka. Zoufalý Maximus skončí mezi otroky a prodělá gladiátorský výcvik. Zákeřný Commodus se vrátí do centra říše, kde se dostane do sporu se senátory. Ve snaze získat na svou stranu lid, uspořádá velkolepé hry... Výpravná podívaná v režii Ridleyho Scotta získala pět Oscarů, včetně pozlacené sošky za nejlepší film.

Premiéra: pátek, 25. prosince ve 20:00 h


Carrie

Neprůbojná středoškolačka Carrie (Sissy Spaceková) vládne nadpřirozenými schopnostmi, jež se projeví v den jejích prvních měsíčků. Zdánlivá chudinka získá titul královny školního plesu, vzápětí se však stane obětí krutého žertu, při němž je potřísněna krví z nastraženého kbelíku. Nevinně vyhlížející dívka, sužovaná nepochopením okolí i bigotní matkou, se začne brutálně mstít strůjcům svého ponížení... Slavný horor se sugestivními triky a provokativním sociálním přesahem natočil v roce 1976 režisér Brian De Palma. Jednoho z hrdinčiných cynických spolužáků ztvárnil John Travolta.

Premiéra: pátek, 25. prosince ve 23:30 h


Zelená míle

Mystérium s kriminální zápletkou, inspirované románem Stephena Kinga, začíná ve starobinci. Vypravěč příběhu, bývalý dozorce Paul Edgecomb (Tom Hanks), se ve vzpomínkách vrací do roku 1935. Tehdy se v oddělení pro absolutní tresty setkal s podivínem, který ho ovlivnil na celý život. Obrovitý černoch (Michael Clarke Duncan) byl nespravedlivě odsouzen za vraždu dvou děvčátek, svůj ortel však přijal bez protestů. Ze zdánlivě apatického kolohnáta se vyklubal jasnozřivý mučedník, který okolí zbavoval bolesti a zla... Režii měl Frank Darabont, autor jiného proslulého vězeňského dramatu Vykoupení z věznice Shawshank.

Premiéra: úterý, 29. prosince ve 20:00 h


Placený filmový kanál Cinemax vysílá v kabelových sítích v ČR a SR a také v satelitních platformách CS Link, UPC Direct a DIGI TV na satelitech Astra 1G na orbitální pozici 23,5 st. východně, Astra 1H na pozici 19,2 st. východně a Intelsat 10-02 na pozici 1,0 st. západně. Úplné měsíční programové přehledy - Guide, Synopse a Premiéry kanálu Cinemax (a také program Cinemaxu 2, který vysílá jen v některých kabelových sítích) si můžete stáhnout na našem webu v sekci TV Download.

Oficiální stránka Cinemaxu: www.cinemaxtv.cz.


Připraveno s využitím podkladů Pavly Brožková, PR & Marketingu HBO Czech Republic, 25. 11. 2009


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 2   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.11.2009 • FMX Gladiátor Games na obrazovkách NOVA Sport v HD
27.11.2009 • Prosincové premiéry na HBO Comedy a HBO Digital
26.11.2009 • Fotbal na NOVA Sport v prosinci 2009
24.11.2009 • Hokej na NOVA Sport v prosinci 2009
20.11.2009 • Turnaj mistrů na stanici NOVA Sport
19.11.2009 • Prosinec na AXN

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  cinemax 

26.11.2009 09:29 • ® Jupi
a načo mne sato páči tak jak to je :good:
 
 
  PREMIERA 

25.11.2009 19:31 • ® janak
Prečo neni piktogram z označením PREMIERA.Ako má HBO.
 
 
Celkový počet komentářů: 2 / zobrazují se: 1 ... 2

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist