On line na satCentrum: Towercom - poskytovatel DVB-T a DVB-S na Slovensku
Autor: Redakce satCentrum , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 20.01.2010
SatCentrum pokračuje v úspěšném způsobu komunikace se čtenáři webu satCentrum - pravidelně si zve do „horkého křesla“ u počítače zajímavé osoby, které on line odpovídají na dotazy. Položených buď během níže uvedených dvou hodin, kdy je tento chat „live“ anebo které napíšete dopředu jako svou reakci pod tímto textem. Zde pak budou všechny otázky a odpovědi uloženy k pozdějšímu prohlížení a archivované.


První chat on line v roce 2010 byl velmi zajímavý, protože dotazy tentokráte směřovaly ke spuštěnému DVB-T vysílání na Slovensku. Odpovídali pracovníci společnosti Towercom, která zabezpečuje služby terestrického a satelitního televizního a rozhlasového vysílání na celém území Slovenské republiky - Juraj Vodný, inženýr pro rozvoj technické infrastruktury a Michal Šuran, marketingový manažér. Ti zasedli do horkého křesla v úterý 26. 1. 2010 v době 13 - 15 hod. a zde pod tímto úvodem jsou jejich odpovědi.


Towercom, a.s. je nástupcem společnosti Rádiokomunikácie, o.z. a má za sebou více než 60 letou historii poskytování vysílacích služeb. V současnosti patří Towercom k největším společnostem poskytujících služby na telekomunikačním trhu na Slovensku a je největší společností v oblasti vysílání na Slovensku.

V září 2009 se Towercom stal držitelem provozních povolení na výstavbu a provoz 2 komerčních a jednoho veřejnoprávního digitálního terestrického multiplexu na Slovensku. Společnost už v r. 1999 spustila první pokusné digitální terestrické vysílání ve formátu DVB-T ve střední Evropě a od r. 2004 provozovala pilotní digitální terestrické vysílání ve dvou regionech Slovenska s pokrytím téměř 14% obyvatelstva.

Jako doplněk k vysílacím službám Towercom poskytuje služby distribuce modulačních signálů, mobilních přenosů, poradenství, konzultační činnosti a frekvenčního plánování pro oblast vysílání. Towercom je též vlastníkem rozsáhlé infrastruktury vysílacích stožárů na území celého Slovenska a nabízí služby jejich pronájmu, projekce, výstavby, technologicé i netechnologické údržby zařízení zákazníkům.

Kromě toho společnost Towercom, a.s. poskytuje služby přenosu dát a pronájmu datových okruhů na své celonárodní síti mikrovlnných spojů i služby datového centra.Navštivte i předchozí chaty na satCentrum:


- Janis Sidovský - TV Barrandov

- Jaromír Glisník - Skylink

- Daniel Klička - CS Link

- Erika Luzsicza - IKO Cable

- Václav Mozer a Jana Kotábová - Chello Central Europe

- Eva Sedláčková a Lada Dobrkovská - CHANNELS

- Martin Mrnka - Z1

- Jiří Balvín - Óčko

- Marek Kindernay - Nova sport

- Jiří Hojgr - SPORT 5

- Michal Šíma - Eurosport CZ

- Jaromír Glisník - TradeTec


Redakce satCentrum, 26. 1. 2010

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/3764/on-line-na-satcentrum-towercom-poskytovatel-dvb-t-a-dvb-s-na-slovensku/