Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 20.06.2024 - 14:11:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

Implementace systému Irdeto PI-sys

  Autor: PR Press Skylink , e-mail: skylink@skylink.cz Přidané: 19.02.2010


Skylink připravuje zavedení nového systému podmíněného přístupu Irdeto PI-sys a prodej nových ICE karet. S ohledem na velký zájem odborné veřejnosti o tuto problematiku přinášíme aktuální informace o probíhajících přípravách a důsledcích, které implementace nového systému přinese.


Irdeto PI-sys instalován a otestován

Nový systém Irdeto PI-sys v nejnovější verzi 3.0 byl instalován v prostorách společnosti Towercom v Bratislavě a připojen ke všem programům uplinkovaným z Prahy, Bratislavy a Usingenu (ČT HD). Připravuje se připojení k programům uplinkovaným z Hilversumu (Eurosport, History, Discovery Showcase HD, Brava HDTV).

V tomto týdnu úspěšně proběhly interní testy a Skylink v nejbližších dnech podepíše akceptační protokoly. Poté bude možno nový systém uvést do komerčního provozu.


Nové ICE karty

Koncem dubna 2010 začne Skylink na trh dodávat nové ICE karty, a to v nejnovější verzi Irdeto Premium. Tyto ICE karty budou fungovat jak v přijímačích s dekodéry CryptoWorks tak v přijímačích s dekodéry Irdeto PI-sys. Výrobci a importéři společně se Skylinkem v současné době testují kompatibilitu svých přijímačů s novými ICE kartami. Dosavadní výsledky testů ukazují, že v přístrojích s certifikovanými dekodéry, kde je příslušný systém správně implementován, fungují nové ICE karty bez problémů.

Přibližně do června 2010 bude Skylink vedle ICE karet dodávat rovněž původní karty CryptoWorks.


Budoucnost systému CryptoWorks

Jak jsme již mnohokráte deklarovali, Skylink nemá v úmyslu v příštích letech vypnout stávající systémy CryptoWorks ani měnit stávající přístupové karty prodávané v posledních letech. Podpora systému CryptoWorks je společností Irdeto garantována minimálně do 31. 12. 2012. Ani po tomto datu však nepočítáme s vypnutím CryptoWorksu.

Prodejci certifikovaných přijímačů s dekodéry CryptoWorks ani jejich majitelé se tedy nemusejí obávat. Na trhu je přes milión těchto karet a Skylink počítá s jejich podporou i v dalším období.


Problematika necertifikovaných dekodérů (např. uni-čteček)

Ani Skylink ani Irdeto nemohou na sebe brát záruku za řádnou funkci přijímačů s dekodéry, které nebyly certifikovány Irdetem a testovány Skylinkem. Jakékoli budoucí manipulace na systémech podmíněného přístupu bude Skylink provádět s ohledem na funkcionalitu certifikovaných výrobků. Riziko nefunkčnosti necertifikovaných dekodérů je plně na jejich prodejcích a importérech.

O dalším postupu implementace nového systému podmíněného přístupu a nových karet budeme odbornou veřejnost průběžně informovat.


Skylink je česko-slovenská satelitní platforma s nejdelší tradicí. a zároveň největší a nejrychleji rostoucí satelitní službou v České republice a na Slovensku. Poskytuje přístup k satelitní televizi více než 900 tisícům domácností.

Skylink poskytuje domácnostem na celém území České republiky a Slovenska, díky 100 % pokrytí signálem ze satelitů Astra, televizní programy v nejvyšší kvalitě. Vedle bohaté nabídky neplacených programů je právě technická kvalita vysílání nejsilnější konkurenční výhodou Skylinku.


PR Skylink, 19. 2. 2010


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.02.2010 • CS Link - instrukce pro změnu regionu
17.02.2010 • Skylink - instrukce pro změnu regionu
04.02.2010 • Přechod na nový kódovací systém
27.01.2010 • Novinky na přístupových kartách Skylink pro nové abonenty
18.01.2010 • Informace Skylinku o aktuálním stavu implementace nového systému Irdeto PI-sys - II. [ 1 ]
11.01.2010 • Úspěchy digitální satelitní televize v roce 2009

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist