Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.09.2022 - 10:36:16   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Seznamte se: SatElita 2000HD PVR Ready

  Autor: M.Pavelka, olmiSat , e-mail: info@olmi.cz Přidané: 17.03.2010


Známý český výrobce satelitních přijímačů, třinecká firma Sapro s.r.o. přichází na náš trh se satelitním přijímačem vysokého rozlišení s podporou formátů MPEG2 SD, MPEG2 HD, H.264/AVC SD, H.264/AVC HD - SatElita 2000HD, tento přístroj je typově shodný s přístrojem Ferguson Ariva 200, avšak na rozdíl od tohoto přístroje s plnou podporou pro Českou a Slovenskou republiku.


Obsahem balení je satelitní přijímač SatElita 2000HD, dálkový ovladač s bateriemi, kabel A-V a český návod. Přijímač rozměrů 26 x 21 x 4,5 cm má na čelní straně odklopný kryt se čtečkou přístupových karet CONAX, CI pro vložení přístupového modulu, USB konektor, přehledný LED display zobrazující číslo právě naladěného kanálu a tlačítka POWER, MENU, EXIT s sdružený přepínač pro směrový pohyb po OSD bez dálkového ovladače.Na zadní straně přístroje nalezneme mimo jiné konektory LNB IN a LNB OUT ,2 x SCART , konektor RS232, HDMI, LAN, Y,Pb,Pr, koaxiální i optické Audio a síťový vypínač. I když má přijímač velmi malé rozměry, konektory jsou uspořádány tak, že při zapojení většiny z nich není s instalací žádný problém.

Dálkový ovladač padne příjemně do ruky, ovládání nečiní žádné potíže a vzhledem k umístění čidla na přístroji má vynikající směrovost a dosah.


Přístroj je dodáván standardně se čtečkou podmíněného přístupu CONAX, proto je tuto nutné nejprve upgradovat tak, abychom mohli používat všechny dostupné přístupové karty. Karty tuzemských providerů nevyjímaje... V době testu nebyl k dispozici oficiální firmware výrobce, použil jsem tedy verzi patch SatElita_2000HD_03_11_V.1.04B6.Tento firmware již má opraven český jazyk v menu na rozdíl od přístroje Ferguson Ariva 200. Postup aktualizace je velmi jednoduchý, rozzipovaný soubor jsem nakopíroval na usb disk, tento jsem poté vložil do přístroje. Přes menu – nástroje – aktualizace přes usb jsem se dostal k možnosti změny programového vybavení. Zvolil jsem typ aktualizace Alcode+bootloader a ve druhém řádku vybral soubor na USB a poté start. Aktualizace je otázkou necelé minuty. Po aktualizaci doporučuji provést tovární nastavení.Přístroj umožňuje umožňuje uložení až 5000 programů (TV, Radio) a nastavení jak fixní antény tak i motorového pohonu. Podporuje DISEqC 1.0,1.1 a USALS. Prohledání kanálů je možné jak po satelitech, tak transporderech , přijímač je schopen rovněž provést vyhledání po sítích.

Editaci vlastního settingu(nastavení kanálů) je možné provést buď manuálně v přístroji - je možné kanály přesouvat, editovat, uzamykat či zvolit až 7 favoritních skupin, tyto favoritní skupiny je možné přejmenovávat.

Pro editaci v PC lze použít Ali Editor nebo A200_ArivaEditor_2.1.0E, tento poté po RS 232 nahrajeme do přijímače.Po upgrade firmware a vyhledání kanálů jsem vložil do čtečky přístupovou kartu Skylink a poté i Cs Link, karta se vkládá chipem dolů. Vložení karty není na obrazovce nijak detekováno, krom obrazu na zvoleném kanálu. Další informaci lze získat pře menu-nástroje-čtečka karet, avšak jsou to informace pouze o tom zdali je karta vložena či nikoliv, nic jiného se zde nedozvíme. Přes menu-tv-systém lze zapnout či vypnout softwarový blocker – povolení či zakázání EMM.

Otestoval jsem i současné vložení dvou přístupových karet ve čtečce a v přístupovém modulu Irdeto Cryptoworks, u
neplacených programů se na obrazovce objevil nápis “please, check your smartcard”. Spolupráce s jednotlivými přístupovými kartami byla bezproblémová, přepínání rychlé a zobrazení přes HDMI na LCD SAMSUNG LE46B650 dle mého subjektivního dojmu vynikající.

Přístroj umožňuje zobrazit EPG právě zvoleného programu až na 7 dní dopředu, české znaky jsou zobrazovány v pořádku, txt u zobrazovaných programů je rovněž v pořádku, pokud jsou vysílány titulky jsou rovněž korektně zobrazeny.K multimediálním funkcím se dostaneme přes menu–nástroje–media player, kde je nám nabídnuta možnost přehrávání či zobrazení – hudby, obrázku, videa a záznamu. Otestoval jsem MP3, JPEG, BMP, záznam na USB Kingston Datatraveler 8Gb. UŚB je možné přes menu formátovat. K bezpečnému odebrání USB flash disku je v menu položka – bezpečně odebrat USB disk.

Přístroj umožňuje zvolit v jakém formátu se má záznam ukládat – ts či drv, k převodu na upravitelný formát .ts můžeme použít software A200_Ariva_TS_Tool, takto upravený soubor již můžeme dále editovat dalšími programy.Po dobu nahrávání zvoleného pořadu lze sledovat programy na stejném transpordéru. U přístroje je funkční TIMESHIFT a nahrávání pořadů dle zvoleného časovače.

Přístroj je vybaven rovněž siťovým konektorem RJ45, po připojení síťového kabelu můžeme přes menu zvolit pevnou IP adresu nebo adresu přidělovanou přes DHCP, v dalším menu je možné nastavovat přístupové servery pro domácí sdílení – přístroj podporuje protokol NEWCAMD.

Velkou nevýhodou byla stejná MAC adresa u všech přístrojů SatElita, ve firmware z 15. 3. 2010 již vyřešeno.Co napsat závěrem?

Za cenu okolo 2800,- Kč, což je o cca 300,- Kč více než celá řada přístrojů standartního rozlišení, lze získat přístroj s podporou vysokého rozlišení, s podporou karet CS Link a SkyLINK, s možností nahrávání na externí disk , s možností homesharingu a bezchybou češtinou v menu i EPG. Navíc s podporou výrobce pro české a slovenské uživatele. Důslednou výstupní kontrolou hardware a zahořováním základních dílů u výrobce získá majitel i odpovídající kvalitu, což se u typově shodného přístroje Ferguson Ariva 200 nedá až tak jednoznačně napsat.

Přístoj lze zakoupit u distributora - firmy olmiSat s.r.o.


Ing. Miroslav PAVELKA, olmiSat s.r.o., 16. 3. 2010


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 2   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.01.2010 • Novinka: satelitní receiver Stream 101PVR [ 1 ]
10.12.2009 • Test HD receiveru Ferguson Ariva 200 [ 26 ]
23.09.2009 • HD satelitní přijímač Topfield TF 7700 HSCI [ 2 ]
30.08.2009 • Satelitní komplet Topfield 6000CR 2TV 2 družice [ 1 ]
21.07.2009 • Satelitní komplet s receiverem FERGUSON FK-6900 CR [ 1 ]
03.07.2009 • Novinka: Topfield TMS SRP-2100 PVR

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Plná podpora ? 

11.02.2011 11:51 • ® Frank1
Súhlas!Pri prístroji s dekóderom Conax (eventuálne s UNI čítačkou) napísať, že je s plnou podporou pre Českú a Slovenskú republiku je drzosť a nehorázne zavádzanie zákazníka.To, že má zrozumiteľné menu s tým súvisí len z časti.Znalec si s tým samozrejme poradí, ale tiež to nie je "kóšer" riešenie (mimo dokúpenia licencovaného dekódera).Pri probléme s načítavaním programov by mu reklamáciu SkyLink asi neuznal.
 
 
  Výrobce? 

17.03.2010 05:58 • ® Zip
Dovolím si poznámku, Sapro není výrobce, ale jen překupník, jako všechny fa v cz zabývající se sat technikou.
Osobně už jsem alergický na přístroje s vestavěným Conaxem a SW předělávkou na UNI čtečku, ale jak vidno vždy jde jen o prachy. Sapru budiž k dobru, že se jakš takš stará o aktualizaci FW u svých z Polska tahaných STB.
Nezbývá než doufat, že po době mezi CryptoWorks a PIsys se na trhu objeví pořádné sat boxy.
 
 
Celkový počet komentářů: 2 / zobrazují se: 1 ... 2

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist