Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 12.04.2024 - 19:07:25   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

ČT od 3. ledna rozšiřuje regionální zpravodajství: více prostoru, hlavní pořady na ČT24, na satelitu i pro Moravu

  Autor: PR Press ČT , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 03.01.2011


Česká televize od 3. ledna 2011 vysílá hlavní regionální zpravodajské pořady na programu ČT24, na něm rozšiřuje stopáž Událostí v regionech, nabízí nové Události v regionech plus a všechny tři mutace regionálního zpravodajství včetně moravského vysílá i na satelitu.


Regionální zpravodajství prioritně na ČT24

Česká televize profiluje své programové okruhy. Začátek roku 2011 je ve znamení řady změn na všech čtyřech programech. Jedním z významných kroků je přesun hlavních relací regionálního zpravodajství na ČT24, kde získávají více prostoru.

ČT24 od 3. ledna 2011 vysílá Události v regionech, a to v obvyklém čase od 18:00 hodin, stopáž pořadu se však prodlužuje. Další rozšíření regionálního zpravodajství představují komentované Události v regionech plus.

Zpravodajská stanice ČT24 již dosahuje celoplošného pokrytí. Síť 1 s digitálním zemským vysíláním České televize dle Českého telekomunikačního úřadu od 1. října 2010 pokrývá 99,9 % obyvatel České republiky.

ČT1 nezůstává od ledna 2011 zcela bez regionálního zpravodajství. Nadále uvádí souhrnné pořady Z metropole a Týden v regionech, nabízí i nové podvečerní Zprávy o půl šesté. Ty začínají v 17:30 hodin a přináší i informace z regionů.


Dostupnost regionálního zpravodajství ČT: pro Moravu už i na satelitu

Česká televize připravuje vybrané zpravodajské relace ve třech regionálních verzích – českou odbavovanou z ČT Praha, jihomoravskou připravovanou v ČT Brno a severomoravskou připravovanou v ČT Ostrava. Moravské verze dosud nebylo možné vysílat satelitně. Nová technologie pro satelitní vysílání České televize to dovoluje a 3. ledna 2011 vstupuje do řádného provozu. Kteroukoliv ze tří regionálních verzí Událostí v regionech a Událostí v regionech plus může sledovat každý divák v jakékoliv části České republiky. Program ČT24 je z družice Astra 3A vysílán v daných časech současně ve všech třech regionálních mutacích (týká se satelitního příjmu z pozice 23,5° východně – detaily v tiskové zprávě Česká televize na satelitu: nově i regionální vysílání pro Moravu).

Vysílání regionálních zpravodajských pořadů se od 3. 1. 2011 přesunuje z ČT1 na ryze digitální program ČT24. Diváci přijímající stále ještě analogové zemské vysílání již nebudou moci sledovat Události v regionech ani nové Události v regionech plus, dokud nepřejdou na digitální příjem (pozemní či satelitní).

Regionální zpravodajství ČT lze zhlédnout také v obsáhlém archivu internetového iVysílání na adrese: www.ivysilani.cz

Podrobnosti – včetně informací o příjmu regionálního vysílání ČT prostřednictvím společných televizních antén (STA), kabelového vysílání a komerčních satelitních platforem – na www.digict.cz v rubrice Příjem regionálního vysílání.


Regionální zpravodajství České televize - od 3. ledna 2011 prioritně na ČT24


Jaké změny diváci zaregistrují v závislosti na způsobu příjmu?

Analogové zemské vysílání (individuální příjem)

ČT24 je ryze digitální program – není možné jej přijímat analogově a tím pádem není možné sledovat regionální mutace zpravodajských pořadů. Nutný přechod na digitální příjem (zemský nebo satelitní).


Digitální zemské vysílání DVB-T (individuální příjem)

Beze změny – regionální mutace zpravodajských pořadů na ČT24 mohou sledovat diváci přijímající signál z digitálních vysílačů sítě 1 v příslušných regionech. Kmitočty pro jednotlivé regiony na www.digict.cz v rubrice Vysílací síť 1 pro šíření multiplexu veřejné služby.


Společná anténa (STA) nebo kabel

Pokud STA nebo kabelový rozvod obsahuje program ČT24, měl by být v příslušné regionální verzi. Jestliže je po 3. 1. 2011 na Moravě dostupná stále jen jeho česká varianta, je potřeba požadovat po poskytovateli kabelové televize nebo správci domu s STA, aby zjednal nápravu.


Satelitní příjem DVB-S

Česká televize garantuje satelitní digitální vysílání na pozici 23,5° východně z družice Astra 3A. Její signál od 3. 1. 2011 obsahuje program ČT24 ve třech verzích. Ty jsou označené jako ČT24, ČT24 JM, ČT24 SM a nejsou kódované.

Diváci musí po 3. lednu 2011 znovu naladit své satelitní přijímače podle těchto parametrů:

Satelit: Astra 3A
Pozice: 23,5° východní délky
Kódování: není
Kmitočet: 12 525 MHz
Polarizace: Vertikální
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s

Diváci využívající placených služeb komerčních poskytovatelů satelitního příjmu musí kontaktovat dané společnosti s požadavkem na zajištění příjmu regionálních variant ČT24. Česká televize tyto služby neprovozuje, a tak nemůže garantovat jejich rozsah či technickou úroveň.


Štěpán Janda, Tiskový útvar ČT


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
31.12.2010 • PF 2011 [ 3 ]
03.11.2010 • Rozhovor s Jaromírem Glisníkem (nejen) o programu a novinkách Skylinku [ 11 ]
02.11.2010 • Televízia Magio Sat bez mesačných poplatkov a viazanosti
27.10.2010 • LEO TV na veletrhu EROTICA&SEX letos neuvidíte
25.10.2010 • T-Mobile Televize - nová satelitní televize od T-Mobile
01.10.2010 • Ivan Hronec dnes předává svoje podíly v SPI International a bude se plně věnovat Film Europe

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist