Červen na HBO
Autor: PR Press HBO, ČR , e-mail: www.hbo.cz Přidané: 17.05.2003
Máme za sebou polovinu měsíce května, tedy je nejvyšší čas se podívat na programovou nabídku kanálu HBO na příští měsíc, jaká je připravena pro diváky kabelových sítí a satelitní služby UPC Direct:


Premiéry

Filmové nabídce HBO Česká republika v červnu dominuje blok Nedělních premiér, který obsahuje nejlepší filmy měsíce.

První nedělní premiérou je rodinná komedie Deník princezny (tržby $108,24 mil. v amerických kinech, 5,14 mil. v českých kinech a 526 740 českých diváků) s Anne Hathawayovou a Julii Andrewsovou v hlavních rolích. Film vypráví příběh nezletilé dívky ze San Francisca, která zjistí, že je korunovanou princeznou malé evropské země.

Dalším filmem v nabídce nedělních premiér je Zvíře (tržby $57,74 mil. v amerických kinech, 2,98 mil. v českých kinech a 33 566 českých diváků) – komedie, ve které Rob Schneider (Velký táta, Deuce Bigalow: Dobrej striptér) hraje obyčejného chlapa, který sní, že se stane policistou a u kterého se vyvinou neobyčejné zvířecí vlastnosti.

Další nedělní premierou je romantická komedie Kate & Leopold ($57,74 mil. v amerických kinech, 2,98 mil. v českých kinech a 26 208 českých diváků), ve které hraje Meg Ryanová (Životní zkouška, Zavěste, prosím, Láska přes internet) a Hugh Jackman (Swordfish, X-Men). V tomto filmu se vévoda z roku 1876 dostane do současnosti díky vědci, který objevil portál, přes který lze cestovat v čase.

Nabídku nedělních premiér doplní film se dvěmi nominacemi na cenu Zlatý globus Ostrovní zprávy (tržby 11,43 mil. v českých kinech a 14 461 českých diváků). V tomto filmu hrají Kevin Spacey (Obvyklí podezřelí, Americká krása, Pošli to dál, K-Pax) a Julienne Moorevá (Big Lebowski, Hannibal, Hodiny), Judi Denchová a Cate Blanchettová. Je to příběh sebeobjevování duševně zneužitého muže, který se znovu zapojí do života a stane se úspěšným.

Blok sobotních premiér zahrnuje tyto filmy: Mulholland Dr. (tržby $7,21 mil. v amerických kinech, 4,2 mil. v českých kinech a 43 884 českých diváků) – drama režírované Davidem Lynchem ( Lost Highway, Městečko Twin Peaks), v hlavních rolích se objeví Naomi Wattsová (Prsten), Laura Elena Harring a Robert Foster (Jackie Brown).

Následuje Letní vzplanutí (tržby $19,75 mil. v amerických kinech) – romantická komedie s Freddie Prinzem Jr. (Wing Commander, Zůstaň se mnou, Boys & Girls) a Jessica Bielová (Na vánoce budu doma). V tomto filmu dívka z bohaté rodiny, která tráví léto na Cape Code, prožije románek s místním chudým chlapcem, který se chce stát profesionálním hráčem baseballu.

Další je RKO 281 - film z originální produkce HBO a držitel ceny Zlatý globus z roku 1999 v kategorii nejlepší drama, který je natočen podle skutečné události. V hl. rolích uvidíte Melanie Griffithovou, John Malkovich a Live Schreiberovou. Film vypráví příběh o tom, jak se natáčel úspěšný film Orsona Wellese Občan Kane.

Nabídku sobotních premiér doplní film Řekni, že to tak není, romantická komedie o mladém muži, který najde lásku svého života, ale omylem ji považuje za svou sestru. Ve filmu hrají Chris Klein (Prci, prci, prcičky 1 a 2, Údolí stínu) Heather Grahamová (Austin Powers: Špión, který mě vojel, Trhák pana Bowfingera), Sally Fieldová a Richard Jenkins (Odpočívej v pokoji).

Z pátečních premiér stojí za zmínku film Akce Pelikán – komedie, ve které čtyři mafiáni v důchodu naplánují poslední akci na záchranu svého domova důchodců. Hrají Richard Dreyfuss, Burt Reynolds, Dan Hedaya a Carrie-Anne Mossová (Matrix, Memento).

Dále také film Divoká krev – příběh Brooklynského pouličního gangu s Stephenem Dorffem (Blade, Pilní zloději) v hlavní roli.


Speciály

Poslední pátek v měsíci (27. června) ve 20:00 nabízí HBO svým divákům již potřetí koncert jedné z nejoblíbenějších českých rockových skupin Lucie – tentokrát je to záznam z pražského koncertu při turné: LUCIE: Dobrá kočzka která nemlsá. Předchozí dva koncerty byly velmi úspěšné: úroveň spokojenosti u obou byla přes 70% (71 až 78%).


Premiéry v původním znění s titulky

Premiéry v původním znění s titulky jsou v HBO Česká republika zařazeny vždy v pondělí ve 20:00 hod. Červnová nabídka zahrnuje: Impostor: Živá zbraň, Moulin Rouge, Mumie se vrací, Animální přitažlivost, Swordfish: Operace Hacker.


Klub HBO

Úterní Klub HBO zahrnuje filmy se společným tématem (herecké obsazení, žánr, stejný režisér atd.). Prvním programem Klubu HBO je blok filmů Johna Malkoviche: V kůži Johna Malkoviche a Ve stínu upíra.

Dalšími filmy v klubové nabídce jsou dvě francouzská dramata: Belphegor: Fantóm Louvru a Bratrstvo vlků – Hon na bestii.

Třetí úterý se v nabídce Klubu HBO objeví filmy v hlavní roli s Russelem Crowem - Gladiátor a Životní zkouška.

Poslední úterý v měsíci přinese v rámci klubové nabídky muzikály Carmen: A Hip Hopera a Marná lásky snaha.


V pátek ve 20:00 hod je v programu HBO Česká republika zařazen blok Páteční poslední šance, kde předplatitelé mají poslední šanci vidět některé z nejlepších filmů v prime-time. Páteční nabídka obsahuje: Pod povrchem, Bílá vdova a Mumie se vrací.


Tento přehled připravila společnost HBO Česká republika, www.hbo.cz.


A ještě na úplný závěr: Zajímá vás, jaký je program kabelových televizí HBO, Spektrum a SuperMax na tento měsíc? A co budou dávat příští měsíc? Dozvědět se to můžete již dnes, pokud si na našem webu v sekci TV program stáhnete přehled pořadů uvedených stanic na měsíc květen i červen. Na stejném místě také pro vás přinášíme týdenní podrobné vysílací přehledy televizí Galaxie sport a metropolitní TV Praha a Hradec Králové.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/512/cerven-na-hbo/